tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Sprawczyni śmiertelnego potrącenia motocyklisty ścigana przez Interpol
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Sprawczyni śmiertelnego potrącenia motocyklisty ścigana przez Interpol

Autor: Janusz Bębenek 2020.05.18, 10:33 4 Drukuj

Zeszłoroczny wypadek z udziałem brytyjskiego motocyklisty i Amerykanki prowadzącej auto niewłaściwą stroną jezdni może stać się powodem poważnych napięć pomiędzy dwoma krajami. Zasłaniająca się immunitetem dyplomatycznym sprawczyni zdarzenia uciekła do USA, a tamtejsze władze odmówiły ekstradycji. Do sprawy włączył się Interpol, który wystawił za kobietą tzw. czerwoną notę.

Do wypadku doszło 27 sierpnia 2019 roku w pobliżu bazy lotniczej w Northamptonshire. Anne Sacoolas, żona pracownika amerykańskiego wywiadu, sama również wcześniej będąca zatrudniona w tych strukturach, jechała autem w towarzystwie swojego 12-letniego syna. Zapomniała o ruchu lewostronnym i jechała prawą stroną, przez co doprowadziła do czołowego zderzenia z 19-letnim motocyklistą Harrym Dunnem, który zginął na miejscu. 

NAS Analytics TAG

Tuż po wypadku została przesłuchana przez miejscową policję, lecz nie zasłaniając się immunitetem dyplomatycznym nie została zatrzymana. Poproszono ją jednak o nieopuszczanie Wielkiej Brytanii. Pani Sacoolas jeszcze tego samego wieczoru znalazła się na pokładzie samolotu amerykańskich sił powietrznych, który zabrał ją do USA. 

Rodzina ofiary od kilku miesięcy stara się o ekstradycję sprawczyni wypadku sprawiedliwy proces. Wydaje się jednak, że nie ma na to szans. Amerykańskie władze chronią swoją obywatelkę i jednocześnie osobę zaangażowaną w służbę wywiadowczą. Sprawa dotarła również do samego Donalda Trumpa, który stwierdził, że "takie rzeczy się zdarzają"

Bliscy Harry’ego nie ustają jednak w wysiłkach mających na celu sprowadzenie Anne Sacoolas do Wielkiej Brytanii. Do sprawy włączył się ostatnio Interpol, który wystawił za nią tzw. czerwoną notę, nakazującą służbom policyjnym na całym świecie poszukiwania w celu aresztowania i ekstradycji. 

Matka ofiary wciąż żywi nadzieję na spokojne i cywilizowane załatwienie całej sprawy. Wzywam panią Sacoolas do powrotu do UK i zrobienia tego, co należy. Kiedy sprawiedliwości stanie się zadość, obie nasze rodziny podniosą się po tragedii i będziemy mogli zbudować między nami most - powiedziała. 

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 3
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę