tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Zabójstwo drogowe i możliwe dożywocie dla sprawcy wypadku w Warszawie
NAS Analytics TAG
2020 06 01 KTM Bonus rejestracyjny 950 200
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Zabójstwo drogowe i możliwe dożywocie dla sprawcy wypadku w Warszawie

Autor: Janusz Bębenek 2020.05.22, 13:55 Drukuj

136 km/h na dozwolonej pięćdziesiątce jechał sprawca śmiertelnego potrącenia pieszego, do którego doszło w październiku zeszłego roku na warszawskich Bielanach. Prokuratura zmieniła kwalifikację jego czynu na "zabójstwo w zamiarze ewentualnym", co pozwoli na wnioskowanie nawet o karę dożywocia. 

Krystian O. poruszał się zmodyfikowanym autem BMW. Na pasach na ulicy Sokratesa śmiertelnie potrącił mężczyznę, który przechodził w tym miejscu wraz żoną i dzieckiem w wózku. Ofiara w ostatniej chwili zdążyła odepchnąć swoich bliskich. Biegli wyliczyli, że sprawca poruszał się z prędkością aż 136 km/h na dozwolonych 50, a jego auto po wykonanych przeróbkach w ogóle nie powinno być dopuszczone do ruchu. Z opisu wynika, że auto pochodziło z Wielkiej Brytanii i było konwertowane na ruch prawostronny z całkowitym pominięciem zaleceń producenta. Miało również zmodyfikowany układ hamulcowy i zawieszenie, a także wypruty czujnik ABS. 

NAS Analytics TAG

Sprawca, który bronił się tym, że oślepiło go słońce, na początku usłyszał zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym i narażenie pieszych na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Po ustaleniach biegłych, wobec niemal trzykrotnego przekroczenia dozwolonej prędkości, prokuratura zmieniła kwalifikację czynu na "zabójstwo w zamiarze ewentualnym", za co grozi nawet dożywocie. 

To bardzo bolesna lekcja również dla tych, którzy uważają "miejski terror" bez żadnych hamulców za dobrą zabawę i esencję motocyklowej wolności. Przecież to wcale nie musiało być auto. Tego typu zachowania już nie tyle podchodzą, co w całości nurkują w definicji motocyklowej dzbanerii. Zdecydowanie odradzamy. 

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę