tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Ekspert BRD: zatrzymajmy to szaleństwo! Więcej fotoradarów, wyższe mandaty i nieuchronność kary!
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Ekspert BRD: zatrzymajmy to szaleństwo! Więcej fotoradarów, wyższe mandaty i nieuchronność kary!

Autor: Raff 2020.09.18, 15:25 3 Drukuj

Zwiększenie liczby fotoradarów, podniesienie wysokości mandatów i nieuchronność kar to zdaniem specjalistki od bezpieczeństwa jedyny sposób na ograniczenie ofiar śmiertelnych na polskich drogach.

Dziś, w całej Europie trwa wielka akcja policji, organizowana przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL. Celem ma być zminimalizowanie liczby ofiar śmiertelnych na drogach. Ubiegłoroczna edycja tej akcji przyniosła dość mizerny skutek - z liczbą ofiar byliśmy na szarym końcu UE.

NAS Analytics TAG

Przy tej okazji dziennik.pl spytał o opinię ekspertkę do spraw bezpieczeństwa ruchu drogowego, Annę Zielińską z Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego ITS. Jej zdaniem podstawowym czynnikiem, powodującym tak fatalne statystyki wypadkowe w naszym kraju, są zbyt wysokie prędkości rozwijane przez kierowców.

Dane te potwierdza zresztą Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Z jej badań wynika, że na niektórych odcinkach limity prędkości łamie ponad 70 procent kierowców. Rekordziści potrafią podróżować z prędkościami rzędu 250 km/h.

Zdaniem Anny Zielińskiej jedynym skutecznym sposobem na ograniczenie tragicznych statystyk wypadkowych jest uspokojenie ruchu. Można je osiągnąć tylko przez nieuchronność kary za przekroczenie prędkości. Temu celowi służyć miałoby drastyczne zwiększenie liczby fotoradarów i znaczne podwyższenie stawek mandatów.

Ekspertka sugeruje także zwiększenie liczby patroli na drogach i uruchamianie kolejnych odcinkowych pomiarów prędkości. Jej zdaniem tylko taka terapia szokowa jest w stanie cokolwiek zmienić.

Pomysły pani ekspert są właściwie już realizowane - ITD sukcesywnie rozwija sieć urządzeń rejestrujących przekroczenia prędkości, a rządzący od pewnego czasu coraz śmielej przebąkują o aktualizacji taryfikatora mandatów. Na razie jednak wydaje się, że nikomu, oprócz ekspertów specjalnie nie zależy na poprawie bezpieczeństwa.

źródło: auto.dziennik.pl

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę