tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Motocyklista z odzi by nietrzewy, przekroczy prdko, bra udzia w wypadku i dostanie pokane odszkodowanie
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Motocyklista z odzi by nietrzewy, przekroczy prdko, bra udzia w wypadku i dostanie pokane odszkodowanie

Autor: Wojtek Grzesiak 2021.05.10, 08:35 1 Drukuj

Pewien motocyklista z Łodzi pomimo przekroczenia prędkości i prowadzenia pod wpływem alkoholu i tak otrzyma spore odszkodowanie za to, że brał udział w wypadku i doznał poważnego uszczerbku na zdrowiu.

Zazwyczaj, jeśli mówimy o jeździe pod wpływem alkoholu, to zarówno policja jak i firmy ubezpieczeniowe straszą, że w razie uczestniczenia w kolizji lub wypadku mogą nas czekać spore problemy. Sytuacja z Łodzi pokazuje, że nie do końca tak to wygląda, choć w tym wypadku pieniądze to nie wszystko, a odniesione obrażenia skutecznie utrudniają sprawne funkcjonowanie.

NAS Analytics TAG

Pewien motocyklista z Łodzi jechał z nadmierną prędkością i na dodatek był pod wpływem alkoholu. Pech chciał, że na jego drodze pojawił się kierowca samochodu, który wymusił pierwszeństwo, co doprowadziło do zderzenia. W jego wyniku kierujący motocyklem doznał złamania kości promieniowej, stawu biodrowego i kości łonowych, a także ma uszkodzoną lewą nogę. To doprowadziło do nietrzymania moczu, częściowej impotencji i kłopotów z chodzeniem.

Jak informuje łódzki portal lodz.naszemiasto.pl, sąd uznał, że motocyklista w 30 procentach przyczynił się do wypadku, a to sprawiło, że mógł dochodzić odszkodowania za doznane obrażenia. Motocyklista domagał się 350 tysięcy złotych, które uszczuplone o 30 procent dało kwotę 245 tysięcy. Ubezpieczyciel odrzucił żądanie wypłacając jedynie 60 tysięcy, więc sprawa ponownie trafiła do sądu. Ten z kolei ustalił wysokość rekompensaty na 320 tys., co po odjęciu 30 procent dało kwotę 224 tysięcy złotych.

Oczywiście potępiamy prowadzenie motocykla pod wpływem alkoholu lub środków odurzających bądź inne przejawy braku odpowiedzialności na drodze, ale przypadek z Łodzi pokazuje, że jeśli wypadek nie jest spowodowany z winy osoby będącej na przykład w stanie nietrzeźwości, to ma ona szanse na otrzymanie odszkodowania.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Poka wszystkie komentarze
Autor:PanMarek 11/05/2021 15:35

Brawo sd!

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr