tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Ubezpieczyciele wypłacili mniej odszkodowań z polis OC w 2020 roku. Jest raport Polskiej Izby Ubezpieczeń
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Ubezpieczyciele wypłacili mniej odszkodowań z polis OC w 2020 roku. Jest raport Polskiej Izby Ubezpieczeń

Autor: Wojtek Grzesiak 2021.05.24, 08:06 Drukuj

Polska Izba Ubezpieczeń przedstawiła raport dotyczący wysokości odszkodowań wypłaconych z tytułu polis ubezpieczeniowych w 2020 roku. Wynika z niego, że firmy ubezpieczeniowe nie były stratne.

W 2020 roku właściciele pojazdów wpłacili do kas firm ubezpieczeniowych aż 23,4 mld złotych, a z tytułu odszkodowań komunikacyjnych wypłacono 14,5 mld złotych. Był to wynik podobny do tego z 2019 roku, kiedy to składki wyniosły 23,6 mld złotych, a wypłaty sięgnęły 15 mld złotych.

NAS Analytics TAG

W 2020 roku wystawiono 1,08 mln polis obowiązkowego ubezpieczenia OC i jedynie 4 pojazdy na 100 ubezpieczonych brały udział w zdarzeniu drogowym. Średni koszt likwidacji szkody wyniósł 8178 złotych. W przypadku polis autocasco zgłoszeń było więcej - 11 na 100 pojazdów, ale za to wypłaty mniejsze, a ich średnia wyniosła 6803 złotych.

Jak widać, firmy ubezpieczeniowe mają kolejny dobry rok, ale składki za OC raczej nie zmaleją. Rząd przymierza się również do udostępnienia ubezpieczycielom danych o kontach punktowych kierowców, a to może prowadzić do dalszych zmian w cenach. Oczywiście chcemy wierzyć, że firmy przygotują benefity dla osób z zerowym kontem.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę