tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Droższe ubezpieczenie OC i wyższa kara za jego brak. Wszystko przez unijną dyrektywę NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Droższe ubezpieczenie OC i wyższa kara za jego brak. Wszystko przez unijną dyrektywę

Autor: Raff 2018.09.25, 12:01 3 Drukuj

Od nowego roku wzrośnie składka OC, ale także kara za jego brak - informuje Wirtualna Polska. W życie wchodzi unijna dyrektywa, która podnosi tak zwane sumy gwarancyjne.

Suma gwarancyjna to maksymalna kwota, do której ubezpieczyciel odpowiada finansowo za szkodę. Unijna dyrektywa, nad której wprowadzeniem Ministerstwo Finansów pracuje już od wiosny, przewiduje zwiększenie tych sum z obecnych 5 milionów euro do 5,21 milionów euro dla szkód na osobie i z 1 mln euro do 1,05 miliona euro dla szkód w mieniu.

Dla ubezpieczycieli będzie to argument za podniesieniem składek na obowiązkowe ubezpieczenie OC. Ministerstwo nie narzuca żadnych podwyżek, firmy ubezpieczeniowe mają pełną dowolność w tej sprawie. Trudno się jednak spodziewać, by zrezygnowali z możliwości podwyższenia stawek, skoro, jak podaje Wirtualna Polska, średnia wartość szkody komunikacyjnej systematycznie rośnie. Z danych przedstawionych przez zakłady ubezpieczeń wynika, że w 2014 roku przeciętna wartość zlikwidowanej szkody wynosiła 5841 zł, w 2017 roku aż 6971 zł.

Wyższe będą także kary za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC. W 2019 roku kara za jazdę bez ubezpieczenia powyżej 14 dni wyniesie 750 zł za motocykl i 4500 zł za samochód.

  NAS Analytics TAG

Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Tagi
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę