tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Drosze ubezpieczenie OC i wysza kara za jego brak. Wszystko przez unijn dyrektyw
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Drosze ubezpieczenie OC i wysza kara za jego brak. Wszystko przez unijn dyrektyw

Autor: Raff 2018.09.25, 12:01 3 Drukuj

Od nowego roku wzrośnie składka OC, ale także kara za jego brak - informuje Wirtualna Polska. W życie wchodzi unijna dyrektywa, która podnosi tak zwane sumy gwarancyjne.

Suma gwarancyjna to maksymalna kwota, do której ubezpieczyciel odpowiada finansowo za szkodę. Unijna dyrektywa, nad której wprowadzeniem Ministerstwo Finansów pracuje już od wiosny, przewiduje zwiększenie tych sum z obecnych 5 milionów euro do 5,21 milionów euro dla szkód na osobie i z 1 mln euro do 1,05 miliona euro dla szkód w mieniu.

NAS Analytics TAG

Dla ubezpieczycieli będzie to argument za podniesieniem składek na obowiązkowe ubezpieczenie OC. Ministerstwo nie narzuca żadnych podwyżek, firmy ubezpieczeniowe mają pełną dowolność w tej sprawie. Trudno się jednak spodziewać, by zrezygnowali z możliwości podwyższenia stawek, skoro, jak podaje Wirtualna Polska, średnia wartość szkody komunikacyjnej systematycznie rośnie. Z danych przedstawionych przez zakłady ubezpieczeń wynika, że w 2014 roku przeciętna wartość zlikwidowanej szkody wynosiła 5841 zł, w 2017 roku aż 6971 zł.

Wyższe będą także kary za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC. W 2019 roku kara za jazdę bez ubezpieczenia powyżej 14 dni wyniesie 750 zł za motocykl i 4500 zł za samochód.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 3
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr