tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Ubezpieczyciele: zbierasz punkty karne? Zapłacisz wyższe OC
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
 
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Ubezpieczyciele: zbierasz punkty karne? Zapłacisz wyższe OC

Autor: Raff 2018.07.16, 12:36 6 Drukuj

Ubezpieczyciele chcą dostępu do policyjnych baz danych punktów karnych i informacji o wykroczeniach. Jeśli taki dostęp uzyskają, wielu z nas zapłaci znacznie wyższą składkę OC.

Pomysł na dostęp firm ubezpieczeniowych do baz danych punktów karnych i informacji o wykroczeniach nie jest nowy. Rozwiązanie takie funkcjonuje między innymi w Wielkiej Brytanii - tam kierowcy jeżdżący przepisowo płacą znacznie niższe składki na obowiązkowe ubezpieczenie.

NAS Analytics TAG

Polskie firmy ubezpieczeniowe również chciałyby mieć wgląd w grzechy kierowców. Zdaniem Polskiej Izby Ubezpieczeń byłby to milowy krok w eliminowaniu najbardziej niebezpiecznych zachowań na drodze. Ktoś, kto jeździ ryzykownie i często otrzymuje mandaty, musiałby się bowiem liczyć z bardzo wysokimi kosztami takiej jazdy.

Choć na razie brak dokładnych danych dotyczących możliwej zwyżki składek, szacujemy, że kierowcy z bogatą historią punktową mogliby zapłacić za polisę OC nawet dwukrotnie więcej.

Ministerstwo Cyfryzacji negatywnie zaopiniowało pierwszą propozycję Polskiej Izby Ubezpieczeń, argumentując, że proponowane rozwiązanie oznaczałoby podwójne karanie za to samo wykroczenie. PIU nadal lobbuje jednak za własnym pomysłem - zdaniem ubezpieczycieli dostęp do historii punktów karnych i wykroczeń może przynieść radykalną poprawę bezpieczeństwa na drogach.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 5
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę