tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Będą zmiany w oznakowania dróg. Unijni politycy podjęli decyzję
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Będą zmiany w oznakowania dróg. Unijni politycy podjęli decyzję

Autor: Raff 2019.03.21, 11:43 Drukuj

Drogowe oznakowanie poziome w krajach unijnych będzie ujednolicone. Politycy krajów Wspólnoty porozumieli się w tej sprawie, co oznacza, że możemy wkrótce oczekiwać konkretnych regulacji.

Dziś standard oznakowania poziomego w poszczególnych krajach Unii Europejskiej znacznie się różni. Nie trzeba daleko szukać - w wielu krajach powszechne są elementy malowane na żółto, w innych niemal nie występują. Także wygląd wielu znaków, nie tylko poziomych różni się, co dla coraz popularniejszych systemów rozpoznawania znaków w pojazdach może stanowić problem.

NAS Analytics TAG

Europejska Rada Bezpieczeństwa Transportu poinformowała niedawno, że na poziomie politycznym jest już porozumienie w sprawie ujednolicenia oznakowania dróg. Pozostało zatem tylko ustalenie odpowiednich norm i przygotowanie rozporządzeń.

Przy okazji tego porozumienia będzie okazja ustalić standardy dotyczące stosowanych materiałów i technologii. W wielu krajach oznakowanie poziome pozostawia wiele do życzenia - dzięki nowym przepisom będzie możliwy transfer lepszych technologii do miejsc, gdzie jej brakuje.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę