tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Inteligentne znaki drogowe pomog zmniejszy liczb wypadkw
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Inteligentne znaki drogowe pomog zmniejszy liczb wypadkw

Autor: Wojtek Grzesiak 2019.11.29, 10:07 Drukuj

Znaki drogowe wyposażone w radar - na taki pomysł wpadła jedna z brytyjskich firm. Rozwiązanie ma ograniczyć liczbę wypadków drogowych i jest miłą odmianą od wiadomości o podwyżkach mandatów.

Brytyjska firma TWM Traffic Control Systems opracowała znaki drogowe, które będą podświetlały się po wykryciu nadjeżdżającego pojazdu. Producent nie ukrywa, że znaki będą tworzone przede wszystkim z myślą o motocyklistach, ale mogą na tym skorzystać również kierowcy samochodów.

NAS Analytics TAG

Po wykryciu nadjeżdżającego pojazdu i zmierzeniu jego prędkości "treść" znaku podświetli się jaskrawym światłem. Póki co przedstawiono znaki z wizerunkiem motocykla i komunikatem mówiącym żeby zwolnić. Po rozszerzeniu takie rozwiązanie mogłoby być stosowane przede wszystkim w przypadku oznaczeń niebezpiecznych zakrętów. Takie rozwiązanie z pewnością sprawdziłoby się chociażby na tak zwanym "zakręcie idiotów", który co roku zbiera spore żniwo.

Producent znaków przeanalizował wypadki z 2018 roku, kiedy to w Wielkiej Brytanii doszło do 16 tysięcy zdarzeń z udziałem motocyklistów, a liczba ofiar śmiertelnych wyniosła 354. Firma twierdzi, że 228 z tych osób mogłoby żyć, gdyby droga była lepiej oznakowana.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr