tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Finlandia wprowadzi neutralne pciowo… znaki drogowe
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Finlandia wprowadzi neutralne pciowo… znaki drogowe

Autor: Raff 2020.02.24, 14:29 7 Drukuj

50 nowych znaków drogowych pojawi się w Finlandii. W tym roku wchodzi w życie ustawa, która zmienia wiele z nich. Jedną z najważniejszych zmian będzie wprowadzenie wzorów neutralnych płciowo.

Nie od dziś wiadomo, że symbol uwidoczniony na znaku drogowym, piktogramie, czy innym symbolu, może urazić masę ludzi. Ich późniejsza terapia groziłaby bankructwem całego kraju, stąd odpowiednie instytucje nie szczędzą sił i środków by zapobiec psychologicznej katastrofie.

NAS Analytics TAG

Za przykładem szwajcarskiej Genewy, która wprowadziła warianty znaków drogowych odpowiadające różnym grupom społecznym, poszła Finlandia. Tutaj jednak zdecydowano się na ucieczkę w przód - nowe wzory znaków drogowych będą neutralne płciowo, tak, by nikt nie poczuł się urażony.

Dotychczas bowiem na fińskich znakach sylwetki pieszych wyobrażone były męskimi wizerunkami, co, jak wiadomo, śmierdzi patriarchatem i przemocą domową.

Nie jesteśmy jednak pewni, czy fiński pomysł będzie w stu procentach trafiony. Wszak neutralne płciowo sylwetki poruszają się jednak na dwóch nogach, no i są czarne. Czy biali niepełnosprawni nie będą czuć się urażeni?

źródło: rp.pl

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 3
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr