tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Brexit przyczyną dużego spadku sprzedaży motocykli w UK
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Brexit przyczyną dużego spadku sprzedaży motocykli w UK

Autor: Konrad Bartnik 2019.01.16, 14:53 3 Drukuj

Gospodarka brytyjska pogrąża się w coraz większym chaosie i niepewności. Ma to oczywiście związek z nieuregulowaną do dziś kwestią wyjścia tego kraju z Unii Europejskiej. Ucierpiała na tym również branża motocyklowa.

Brexit, czyli plan opuszczenia Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię, to temat który spędza sen z powiek politykom i ekonomistom w całej Europie. Ostatnia dotkliwa porażka premier Theresy May, której projekt umowy z UE przepadł w parlamencie tylko pogłębiła chaos. Obywatele tego kraju nie wiedzą, jaka będzie przyszłość, w związku z czym zaczęli nawet robić żelazne zapasy żywności.

NAS Analytics TAG

Nic dziwnego, że sytuacja ta mocno odbiła się na brytyjskim rynku motocyklowym. O ile cały rok 2018 zamknął się wzrostem sprzedaży na poziomie 2,9%, to jego ostatni miesiąc sugeruje duże i niepokojące zmiany. W grudniu sprzedaż nowych motocykli spadła aż o 17,9% w stosunku do grudnia roku poprzedniego. Na rynku skuterów zapaść jest jeszcze większa - wynosi blisko jedną trzecią.

Brytyjscy dealerzy są jednak optymistami. Przewidują, że zamieszanie związane z Brexitem negatywnie odbije się na pierwszym kwartale 2019 roku, ale w kolejnych miesiącach sytuacja wróci do normy.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 3
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę