tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Nowa taktyka brytyjskich gangów motocyklowych - udają policjantów
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Nowa taktyka brytyjskich gangów motocyklowych - udają policjantów

Autor: Konrad Bartnik 2018.07.05, 12:14 1 Drukuj

W Londynie i innych brytyjskich miastach walka policji z przestępcami poruszającymi się na skuterach i motocyklach jest równie zajadła, co nieskuteczna. W ostatnich dniach bandyci zaczęli stosować nowy sposób na zatrzymanie potencjalnych ofiar - podają się za policjantów w cywilu.

Liczba przestępstw popełnianych przez członków gangów, korzystających przy nich z jednośladów, wzrosła z 827 w 2012 roku do ponad 23 tysięcy w 2017. Skuteczność policji w walce z nimi jest niewielka, do czego wydatnie przykłada się zakaz podejmowania pościgów za przestępcami na skuterach i motocyklach. Został on wprowadzony po śmierci jednego z nieletnich, uciekającego na skuterze. W tym momencie można mówić o prawdziwej epidemii - w brytyjskich miastach nie tylko kradzione są na potęgę jednoślady, ale też dokonuje się wielu napadów rabunkowych.

Londyńska policja poinformowała, że w zeszły piątek odnotowano próbę kradzieży z wykorzystaniem nowej, dosyć bezczelnej metody. Para przestępców na skuterze zatrzymała w nocy taksówkę wiozącą amerykańskich turystów. Użyła do tego fałszywych świateł policyjnych montowanych na kaskach. Poinformowała kierowcę o tym, że przejechał na czerwonym świetle. Kiedy zamaskowani "funkcjonariusze" odmówili okazania odznak, turyści zadzwonili na numer alarmowy, co błyskawicznie odstraszyło fałszywych policjantów.

Policja rozesłała oświadczenie, w którym informuje o tym, że nigdy nie używa skuterów do zatrzymywania jakichkolwiek pojazdów i prosi jednocześnie o zwiększoną ostrożność. Apele, oświadczenia, ostrzeżenia - to wciąż tylko słowa. Wygląda na to, że brytyjska plaga zbyt szybko nie wygaśnie.

  NAS Analytics TAG

Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę