tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Honda pomoe walczy ze zodziejami motocykli
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Honda pomoe walczy ze zodziejami motocykli

Autor: Wojtek Grzesiak 2019.11.15, 09:38 Drukuj

Kradzieże motocykli to prawdziwa plaga. Honda zaproponowała ciekawy pomysł na walkę z tym procederem. Przy okazji poprawi on bezpieczeństwo motocyklisty w razie wypadku.

Brytyjski oddział Hondy postanowił wspomóc motocyklistów poprzez instalowanie urządzenia namierzającego pojazd. Każdy motocykl będzie opuszczał salon z trackerem Datatool TrakKING Adventure. Dzięki temu położenie motocykla będzie monitorowane cały rok, przez całą dobę. Historia tras będzie zapisywana w chmurze. Dodatkowo w razie wypadku urządzenie samo powiadomi odpowiednie służby i prześle lokalizację motocykla. Rynkowa cena takiego trackera to 349 funtów (niecałe 1750 złotych).

NAS Analytics TAG

Kradzieże motocykli w Wielkiej Brytanii to prawdziwa plaga. Złodzieje nie patyczkują się i nikogo nie dziwią zamaskowani goście walczący z łańcuchem albo tak zwany bike jacking - czyli zmuszanie motocyklisty, który na przykład stoi na światłach, do oddania swojej maszyny. W 2018 roku na terenie Wielkiej Brytanii skradziono 5264 motocykli, co daje średnią 14,4 motocykla dziennie.

Wiele osób może uznać, że stosowanie urządzenia namierzającego to ograniczenie swobód, ale takie rozwiązanie jest lepsze niż na przykład propozycja burmistrza Londynu, żeby producenci konstruowali lepsze motocykle.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr