tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Róbcie lepsze motocykle! Burmistrz Londynu znalazł sposób na falę przestępczości
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Róbcie lepsze motocykle! Burmistrz Londynu znalazł sposób na falę przestępczości

Autor: Rafał Raff Betnarski 2018.02.02, 11:24 1 Drukuj

Produkujcie motocykle bardziej odporne na przestępstwa - zaapelował do producentów burmistrz Londynu. To reakcja na gwałtowny wzrost przestępczości z udziałem jednośladów w brytyjskiej stolicy.

Od wielu miesięcy na ulicach Londynu dzieje się coraz gorzej. Przestępcy, którzy poruszają się na motocyklach lub skuterach, na potęgę kradną motocykle, samochody, dopuszczają się także wymuszeń i napadów. Policja próbuje walczyć z tym zjawiskiem zwiększając liczbę patroli i prowadząc akcje uświadamiające wśród mieszkańców.

NAS Analytics TAG

Problemem jednośladowej przestępczości postanowił także zająć się burmistrz Londynu, Sadih Khan. Zaprosił na rozmowy przedstawicieli branży motocyklowej, by wspólnie wypracować stanowisko wobec narastającej fali przestępczości. Najbardziej zaskakujący okazał się postulat burmistrza o przemyślenie konstrukcji jednośladów dla lepszego ich zabezpieczenia przed możliwością wykorzystania podczas przestępstwa.

Mimo tego, że sprawa jest naprawdę poważna, producenci nie omieszkali dać burmistrzowi prztyczka w nos, traktując jego propozycję jako absurd. Jeden z przedstawicieli producentów stwierdził, że gdyby miał możliwość fabrycznego instalowania w skuterach magicznej kuli, która trafiłaby w głowę złodzieja podczas próby kradzieży, na pewno by to zrobił.

Popularny brytyjski portal visordown, który wielokrotnie informował o przestępstwach z udziałem jednośladów, ironizuje, że władze Londynu powinny wprowadzić zakaz używania przedmiotów, które mogą posłużyć do przestępstwa - młotków, kominiarek, kwasów, noży i telefonów komórkowych.

Propozycja brytyjskiego portalu znalazła zresztą twórcze rozwinięcie w stolicy Kolumbii, Bogocie. Tamtejsze władze zakazały używania jednośladów w godzinach 9-18. Motywem decyzji, podobnie jak w Londynie, był duży odsetek przestępstw popełnianych z użyciem motocykli i skuterów.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę