tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Mandat z autobusu. Policja skorzysta z kamer komunikacji miejskiej
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Mandat z autobusu. Policja skorzysta z kamer komunikacji miejskiej

Autor: Raff 2018.05.04, 09:38 Drukuj

Brytyjska policja wykorzysta monitoring w autobusach do ścigania motocyklistów. Chodzi przede wszystkim o uciążliwe i niebezpieczne zachowania kierowców jednośladów na drogach.

Brytyjska policja, choć znana ze swej pobłażliwości, bardzo poważnie traktuje wszelkie wykroczenia drogowe. Kierowcy, którzy poruszają się bez poszanowania przepisów i bezpieczeństwa innych kierowców są priorytetowym celem tamtejszej drogówki. Na taki styl jazdy ukuto nawet specjalne określenie - jazda aspołeczna.

NAS Analytics TAG

Do walki z tym zjawiskiem wykorzystywane są wszelkie środki - nie tylko policyjne radiowozy i monitoring miejski, ale także wszelkie dostępne źródła informacji. Jednym z nich są kamery monitoringu zamontowane w autobusach miejskich. Policja w Southampton porozumiała się z dwoma operatorami autobusowymi i będzie wykorzystywać nagrania do ujawniania wykroczeń.

Podobne rozwiązanie testowane jest także w innych miastach Wielkiej Brytanii, w tym w Londynie.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę