tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Mandat z autobusu. Policja skorzysta z kamer komunikacji miejskiej
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Mandat z autobusu. Policja skorzysta z kamer komunikacji miejskiej

Autor: Raff 2018.05.04, 09:38 Drukuj

Brytyjska policja wykorzysta monitoring w autobusach do ścigania motocyklistów. Chodzi przede wszystkim o uciążliwe i niebezpieczne zachowania kierowców jednośladów na drogach.

Brytyjska policja, choć znana ze swej pobłażliwości, bardzo poważnie traktuje wszelkie wykroczenia drogowe. Kierowcy, którzy poruszają się bez poszanowania przepisów i bezpieczeństwa innych kierowców są priorytetowym celem tamtejszej drogówki. Na taki styl jazdy ukuto nawet specjalne określenie - jazda aspołeczna.

Do walki z tym zjawiskiem wykorzystywane są wszelkie środki - nie tylko policyjne radiowozy i monitoring miejski, ale także wszelkie dostępne źródła informacji. Jednym z nich są kamery monitoringu zamontowane w autobusach miejskich. Policja w Southampton porozumiała się z dwoma operatorami autobusowymi i będzie wykorzystywać nagrania do ujawniania wykroczeń.

Podobne rozwiązanie testowane jest także w innych miastach Wielkiej Brytanii, w tym w Londynie.

  NAS Analytics TAG

Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę