tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Nowe ograniczenia prędkości. Komisja Europejska chce większego bezpieczeństwa na drogach NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Nowe ograniczenia prędkości. Komisja Europejska chce większego bezpieczeństwa na drogach

Autor: Raff 2018.04.19, 15:06 2 Drukuj

Wolniej w deszczu, podczas wiatru i opadów śniegu - to nie rady dotyczące bezpiecznej jazdy, a propozycje nowych przepisów, jakie zarekomendowała Komisja Europejska.

Komisja Europejska chce wprowadzenia dodatkowych ograniczeń prędkości na wszystkich rodzajach dróg w naszym kraju. Limity miałyby obowiązywać podczas niesprzyjających warunków drogowych - deszczu, silnego wiatru i opadów śniegu.

Rozważanych jest kilka scenariuszy. Trudno wprowadzić takie ograniczenia na obszarze całej Polski - niejednokrotnie zdarza się bowiem, że w Jeleniej Górze pada śnieg, a w nieodległym Wrocławiu panuje piękna słoneczna pogoda. Komisja Europejska proponuje, by ograniczenia wprowadzane były zatem na określonych drogach - zwłaszcza autostradach i drogach ekspresowych, na których wciąż rośnie liczba wypadków.

Kolejną propozycją, znaną z Włoch czy Niemiec, są limity adaptacyjne, oparte na elektronicznych znakach drogowych. System taki automatycznie wyświetlałby wyższy limit prędkości podczas niesprzyjających warunków drogowych.

Nowy pomysł Komisji Europejskiej wiąże się z realizacją przyjętego w 2010 roku dziesięcioletniego planu redukcji ofiar śmiertelnych o połowę. Niestety, założenia przyjęte w dokumencie nie pokrywają się z drogowymi statystykami. To skłoniło unijnych urzędników do szukania nowych rozwiązań problemu bezpieczeństwa.

  NAS Analytics TAG

Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę