tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Ograniczenia i inwigilacja. Tak UE troszczy się o bezpieczeństwo

Ograniczenia i inwigilacja. Tak UE troszczy się o bezpieczeństwo

Autor: Raff 2018.06.29, 16:54 2 Drukuj

Drastyczne ograniczenie limitów prędkości to jedno z założeń strategii bezpieczeństwa w ruchu drogowym, nad którą pracuje Komisja Europejska.

Mimo wielu kontrowersji dotyczących radykalnego ograniczenia prędkości, postulat obniżenia limitu do 30 km/h w mieście trafił do założeń nowej strategii bezpieczeństwa (Preparatory Work for EU road safety strategy), opracowywanej przez Komisję Europejską. Chodzi w szczególności o te drogi, które kierowcy samochodów współdzielą z rowerzystami. 

To nie wszystko - obniżenie progu maksymalnej prędkości dotyczyć będzie także odcinków, gdzie możliwe jest zderzenie czołowe. Unijni urzędnicy chcieliby tam limitu 70 km/h. W praktyce może to oznaczać, że nowy limit dotyczył będzie każdej drogi, której pasy ruchu nie są rozdzielone.

Podobne rozwiązania stosowane są w wielu miejscach w Europie - w większości małych miast w Prowansji, od dawna obowiązuje ograniczenie prędkości do 30 km/h, a od lipca w całym kraju wprowadzone zostanie ograniczenie do 80 km/h na drogach poza obszarem zabudowanym.

Rozważane jest także obligatoryjne montowanie w pojazdach tak zwanych czarnych skrzynek - specjalnych rejestratorów zbierających dane o parametrach jazdy (prędkość, pozycja gps, obroty, bieg). W razie wypadku umożliwiałyby one precyzyjne ustalenie okoliczności zdarzenia.

Zdjęcia
Komentarze 2
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

reklama

sklep Ścigacz

    na górę