tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Zróbcie hałas! Komisja Europejska wprowadza zabawny przepis dotyczący elektryków Advertisement
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Zróbcie hałas! Komisja Europejska wprowadza zabawny przepis dotyczący elektryków

Autor: Raff 2019.03.26, 16:43 3 Drukuj

Silniki elektryczne będą musiały hałasować - taką decyzję podjęła Komisja Europejska. Chodzi o ochronę pieszych przed kolizją z niemal bezgłośnymi pojazdami napędzanymi energią elektryczną.

Wiele pojazdów elektrycznych i hybrydowych obecnych na rynku, wyposażonych jest w system AVAS (Acoustic Vehicle Alerting System), który emituje dźwięki podobne do tych, wydawanych przez silnik spalinowy. Założeniem systemu nie jest jednak dostarczanie kierowcy sztucznej przyjemności z jazdy, a ostrzeganie pieszych przed nadjeżdżającym pojazdem.

NAS Analytics TAG

System taki można było dotychczas wyłączyć, jednak Komisja Europejska zdecydowała, że od 1 lipca będzie on obowiązkowy. Dzięki temu pieszym, w szczególności osobom niewidomym i niedowidzącym, łatwiej będzie zlokalizować taki pojazd i uniknąć zagrożenia.

Unijna dyrektywa z 2014 roku określa, że w system imitujący dźwięk pojazdu spalinowego mają zostać wyposażone pojazdy, co oznacza, że regulacja ta dotyczyć będzie również motocykli i skuterów elektrycznych. Przepisy odnoszą się nie tylko do nowo produkowanych motocykli i samochodów, ale również do tych, pochodzących z importu.

Rozporządzenie zaczyna obowiązywać od 1 lipca 2019 roku.

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 3
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę