tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Zrbcie haas! Komisja Europejska wprowadza zabawny przepis dotyczcy elektrykw
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Zrbcie haas! Komisja Europejska wprowadza zabawny przepis dotyczcy elektrykw

Autor: Raff 2019.03.26, 16:43 3 Drukuj

Silniki elektryczne będą musiały hałasować - taką decyzję podjęła Komisja Europejska. Chodzi o ochronę pieszych przed kolizją z niemal bezgłośnymi pojazdami napędzanymi energią elektryczną.

Wiele pojazdów elektrycznych i hybrydowych obecnych na rynku, wyposażonych jest w system AVAS (Acoustic Vehicle Alerting System), który emituje dźwięki podobne do tych, wydawanych przez silnik spalinowy. Założeniem systemu nie jest jednak dostarczanie kierowcy sztucznej przyjemności z jazdy, a ostrzeganie pieszych przed nadjeżdżającym pojazdem.

NAS Analytics TAG

System taki można było dotychczas wyłączyć, jednak Komisja Europejska zdecydowała, że od 1 lipca będzie on obowiązkowy. Dzięki temu pieszym, w szczególności osobom niewidomym i niedowidzącym, łatwiej będzie zlokalizować taki pojazd i uniknąć zagrożenia.

Unijna dyrektywa z 2014 roku określa, że w system imitujący dźwięk pojazdu spalinowego mają zostać wyposażone pojazdy, co oznacza, że regulacja ta dotyczyć będzie również motocykli i skuterów elektrycznych. Przepisy odnoszą się nie tylko do nowo produkowanych motocykli i samochodów, ale również do tych, pochodzących z importu.

Rozporządzenie zaczyna obowiązywać od 1 lipca 2019 roku.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 3
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr