tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Honda, Kawasaki, Suzuki i Yamaha podpisuj przeomowe porozumienie!
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Honda, Kawasaki, Suzuki i Yamaha podpisuj przeomowe porozumienie!

Autor: Raff 2019.04.09, 11:35 Drukuj

Wielka Czwórka, czyli Honda, Kawasaki, Suzuki i Yamaha zawarła porozumienie w sprawie technologii wymiennych baterii w elektrycznych motocyklach. To wydarzenie może okazać się przełomowe dla rozwoju rynku tego typu jednośladów.

Jeśli czterech najważniejszych producentów motocykli podpisuje porozumienie  w sprawie współpracy, to wiedz, że coś się dzieje. Wielka Czwórka postanowiła połączyć siły by stworzyć wydajny i prosty system wymiany baterii w elektrycznych motocyklach. Rozwiązanie takie wydatnie poprawiłoby wygodę korzystania z jednośladów napędzanych prądem, eliminując dwie najpoważniejsze ich wady - skromny zasięg i długi czas ładowania.

NAS Analytics TAG

Założenie jest proste - standaryzowane baterie mają pasować do każdego elektrycznego motocykla, niezależnie od producenta. W praktyce wyglądałoby to tak - podjeżdżasz do dowolnego motocyklowego sklepu (lub innego punktu wymiany), zostawiasz rozładowany akumulator, bierzesz pełny i ruszasz dalej. Plany przewidują bardzo rozległą sieć wymiany, odpadnie zatem problem stresu o stan naładowania baterii.

Projekt dotyczyć ma na razie wyłącznie Japonii, ale jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, technologia wymiennych baterii od Wielkiej Czwórki będzie miała gigantyczny wpływ na rozwój rynku elektrycznych jednośladów także w Europie i Ameryce.

Podobny system - iOnex - zaprezentowała na ubiegłorocznych targach w Tokio firma Kymco. Tamto rozwiązanie dotyczyło jednak tylko skuterów tej marki, porozumienie zawarte przez Wielką Czwórkę obejmie jednoślady czterech producentów.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr