tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Honda, Kawasaki, Suzuki i Yamaha podpisują przełomowe porozumienie! NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Honda, Kawasaki, Suzuki i Yamaha podpisują przełomowe porozumienie!

Autor: Raff 2019.04.09, 11:35 Drukuj

Wielka Czwórka, czyli Honda, Kawasaki, Suzuki i Yamaha zawarła porozumienie w sprawie technologii wymiennych baterii w elektrycznych motocyklach. To wydarzenie może okazać się przełomowe dla rozwoju rynku tego typu jednośladów.

Jeśli czterech najważniejszych producentów motocykli podpisuje porozumienie  w sprawie współpracy, to wiedz, że coś się dzieje. Wielka Czwórka postanowiła połączyć siły by stworzyć wydajny i prosty system wymiany baterii w elektrycznych motocyklach. Rozwiązanie takie wydatnie poprawiłoby wygodę korzystania z jednośladów napędzanych prądem, eliminując dwie najpoważniejsze ich wady - skromny zasięg i długi czas ładowania.

NAS Analytics TAG

Założenie jest proste - standaryzowane baterie mają pasować do każdego elektrycznego motocykla, niezależnie od producenta. W praktyce wyglądałoby to tak - podjeżdżasz do dowolnego motocyklowego sklepu (lub innego punktu wymiany), zostawiasz rozładowany akumulator, bierzesz pełny i ruszasz dalej. Plany przewidują bardzo rozległą sieć wymiany, odpadnie zatem problem stresu o stan naładowania baterii.

Projekt dotyczyć ma na razie wyłącznie Japonii, ale jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, technologia wymiennych baterii od Wielkiej Czwórki będzie miała gigantyczny wpływ na rozwój rynku elektrycznych jednośladów także w Europie i Ameryce.

Podobny system - iOnex - zaprezentowała na ubiegłorocznych targach w Tokio firma Kymco. Tamto rozwiązanie dotyczyło jednak tylko skuterów tej marki, porozumienie zawarte przez Wielką Czwórkę obejmie jednoślady czterech producentów.

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę