tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Max Biaggi chce pobi rekord prdkoci na motocyklu elektrycznym
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Max Biaggi chce pobi rekord prdkoci na motocyklu elektrycznym

Autor: Janusz Bbenek 2019.04.06, 09:03 Drukuj

Produkująca elektryczne motocykle firma Voxann chce poprawić aktualny rekord prędkości dla motocykli elektrycznych o masie poniżej 300 kg. Do poprowadzenia maszyny w czasie prób został zaproszony mistrz MotoGP i WSBK Max Biaggi.

Aktualny rekord w tej kategorii należy do Jima Hoogerhyde’a, który w 2013 roku rozpędził motocykl Lightning SB220 na odcinkach pomiarowych do 327,608 km/h. Firma Voxann chce podnieśc poprzeczkę za pomocą zmodyfikowanego modelu Wattmann. Próba zostanie podjęta latem 2020 roku na słonym jeziorze Uyuni w Boliwii.

NAS Analytics TAG

Kierowcą maszyny będzie słynny włoski zawodnik Max Biaggi, czterokrotny mistrz świata w klasie GP250 i dwukrotny mistrz WSBK. Pochodzący z Rzymu kierowca jest bardzo podekscytowany tym projektem:

Zawsze uwielbiałem wyzwania, więc kiedy mój przyjaciel Gildo Pastor (prezes Venturi Automobiles i Voxanna) przyszedł do mnie, proponując ten projekt, natychmiast powiedziałem "tak". Gildo jest zarówno ekspertem, jak i pionierem w dziedzinie elektrycznej mobilności. Pod jego wpływem Venturi Automobiles ustanowiło wiele rekordów. Jestem dumny z podjęcia nowego wyzwania w barwach Venturi i Voxanna, nad którym zaczęliśmy już pracować. Inżynierowie i projektanci są niezwykle zdeterminowani, by przekroczyć barierę 330 km/h. Będzie to wspaniały dowód ich kompetencji.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr