tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Voxan Wattman, ekstremalny motocykl dla Maxa Biaggiego gotowy do bicia rekordu
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Voxan Wattman, ekstremalny motocykl dla Maxa Biaggiego gotowy do bicia rekordu

Autor: Janusz Bbenek 2020.07.02, 15:54 Drukuj

Max Biaggi, 4-krotny mistrz świata Grand Prix i 2-krotny WSBK, podjął się kolejnego wyzwania. Chce pobić rekord prędkości dla motocykla elektrycznego o masie poniżej 300 kg. Właśnie pokazano zdjęcia maszyny, na której ma tego dokonać - Voxana Wattman o mocy 431 KM. 

O zamiarach Maxa pisaliśmy już nieco ponad rok temu. Do pobicia jest poprzedni rekord, który należy do Jima Hoogerhyde’a, który w 2013 roku rozpędził się na motocyklu Lightning SB220 do 327,608 km/h. Maszynę dla Maxa Biaggiego przygotował francuski Voxan, należący obecnie do firmy Venturi i w końcu możemy zobaczyć ją w całości. 

NAS Analytics TAG

Voxan Wattman zbudowany jest na kratownicowej ramie o dosyć regularnym kształcie, posiada jednak kilka naprawdę ciekawych rozwiązań. Z przodu zamiast tradycyjnych teleskopów pracuje układ z podwójnym, ale jednostronnym wahaczem, podobnie z tyłu. Motocykl nie posiada przedniego hamulca, stąd wyhamowanie samym tyłem może przeciągnąć się na kilka kilometrów. 

Równie nietypowo rozwiązano chłodzenie silnika oraz elektroniki Voxana Wattman. Użyto do tego suchego lodu, który schładza krążącą w układzie wodę. Sama bateria litowo-jonowa o pojemności 15 kWh waży aż 140 kg. Osiągi motocykla są naprawdę imponujące. Rozwija moc do 431 KM i kosmiczny moment obrotowy, wynoszący aż 970 Nm.

Wydawałoby się, że taki potwór powinien się poruszać na specjalnie pod niego stworzonych oponach. Tymczasem na kołach Voxana Wattman pracują popularne opony Michelin Pilot RS+, certyfikowane do prędkości prawie 350 km/h.

Max Biaggi podejmie próbę pobicia rekordu latem, na słonym jeziorze Uyuni w Boliwii. 

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr