tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 1723 km w 24 godziny Harleyem Livewire - nowy rekord wiata!
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

1723 km w 24 godziny Harleyem Livewire - nowy rekord wiata!

Autor: Janusz Bbenek 2020.04.06, 12:17 Drukuj

Autorem nowego nieoficjalnego dobowego rekordu świata dla motocykli elektrycznych jest szwajcarski motocyklista Michel von Tell. Przejechał on Harleyem Livewire 1723 km po drogach publicznych, korzystając z ogólnodostępnych stacji ładowania. 

Michel wyruszył 11 marca swoim Harleyem Livewire z Zurychu do oddalonego o 200 km Stuttgartu, gdzie w 25 minut naładował motocykl na stacji szybkiego ładowania. Następnie pojechał do Singen, 150 km na południe. Stamtąd objechał m.in. Jezioro Bodeńskie i Liechtenstein. Podróż zakończył po 23 godzinach i 48 minutach, a na liczniku Harleya przybyło 1723 km. 

NAS Analytics TAG

Jego rekord nie stanie się jednak oficjalnym - księga rekordów Guinnessa odmówiła jego rejestracji ze względów formalnych. Oficjalnie wciąż obowiązuje poprzedni rekord, ustanowiony na motocyklu Zero we wrześniu 2018 roku - 1317 km w 24 godziny. Wynik ten osiągnięto jednak na owalnym torze, a w przedsięwzięciu wzięło udział 7 zmieniających się kierowców. Michel von Tell jechał samotnie po normalnych drogach publicznych.

Rekord ustanowiony na Harleyu Livewire pokazuje, że przeszkód dla rozwoju elektromobilności jest coraz mniej. Kluczowa dla tego wyniku okazała się odpowiednio gęsta sieć publicznych stacji szybkiego ładowania. Dzięki niej motocykl o zasięgu ok. 200 km był w stanie w ciągu doby przejechać tak duży dystans. 

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr