tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 2029 - wspczesne spojrzenie na wizj przyszoci sprzed 90 lat [VIDEO]
NAS Analytics TAG
2020 06 01 KTM Bonus rejestracyjny 950 200
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

2029 - wspczesne spojrzenie na wizj przyszoci sprzed 90 lat [VIDEO]

Autor: Janusz Bbenek 2020.05.21, 14:41 Drukuj

Projektowanie motocykli jest bez wątpienia formą sztuki, choć wciąż największy nacisk kładziony jest na prowadzenie i osiągi. Przedstawiana dziś maszyna o nazwie "2029" powstała w głównej mierze jako środek artystycznego wyrazu i hołd dla śmiałych wizji sprzed prawie 100 lat.

Historia tego motocykla wiąże się ściśle z osobą Bobby’ego Haasa, amerykańskiego inwestora i wizjonera. Zaczął on swoją karierę jako właściciel firmy inwestycyjnej, która przyniosła mu swoje zyski. Po 40 roku życia odkrył w sobie żyłkę fotografa i bardzo szybko wyrobił sobie markę autora doskonałych zdjęć afrykańskiej przyrody, którego dzieła prezentowane były m.in. w National Geographic. Z kolei już po sześćdziesiątce mocno zainteresował się motocyklami i w typowym dla siebie stylu podszedł do tematu z rozmachem. W ciągu kilku lat stworzył mieszczące się w Dallas prywatne muzeum, w którym zgromadził już prawie 200 wizjonerskich i unikatowych jednośladów, z których wiele powstało na jego osobiste zamówienie. 

NAS Analytics TAG

Jednym z nich jest model "2029", zbudowany w warsztacie Fuller Moto w Atlancie. Bezpośrednią inspiracją dla tego projektu był francuski motocykl Majestic z 1929 roku, charakteryzujący się precyzyjnie wymodelowaną karoserią, pokrywającą większość powierzchni maszyny. 

Bazą "2029" jest elektryczny motocykl Zero FXS, którego ramę odwrócono "do góry kołami". Maszyna wyposażona jest również w przednie zawieszenie z centralnym łożyskowaniem, wzięte z Bimoty Tesi. Jej karoserię wykonano z aluminium, a wiele tytanowych części powstało na drukarce 3D. Z kolei koła zrobione są z przezroczystych tworzyw sztucznych. 

Bobby Haas tak mówi o tym motocyklu: Wiem, że zrobiliśmy coś, czego nie zrobił nikt wcześniej. 2029 nie miał właściwego projektu, nie jest motocyklem produkcyjnym. Stworzyliśmy dzieło sztuki na kołach, które jest absolutnym unikatem.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr