tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Millyard Viper V10 - 8 litrw, 500 koni. Dzikuj, dobranoc! [VIDEO]
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Millyard Viper V10 - 8 litrw, 500 koni. Dzikuj, dobranoc! [VIDEO]

Autor: Janusz Bbenek 2020.04.03, 10:10 Drukuj

Skoro mianem powernakeda określamy zazwyczaj motocykle z silnikami w przedziale 1000-1500 cm3, to jak nazwać tę konstrukcję autorstwa Allena Millyarda? Anglik zbudował maszynę napędzaną 8-litrowym silnikiem z Dodge’a Viper.

Nazwisko Allen Millyard jest dobrze znane fanom naprawdę odjechanych customów. Pochodzący z Anglii konstruktor zasłynął m.in. "hybrydowym" Kawasaki Z2300, w którym połączył dwie rzędowe szóstki, otrzymując silnik V12. 

NAS Analytics TAG

Inne jego dzieło to maszyna wyposażona w silnik Dodge’a Viper w układzie V10, o pojemności 8 litrów i mocy ok. 500 KM. Motocykl jest w stanie rozpędzić się do 320 km/h, a osiągnięcie 200 km/h zajmuje mu 7 sekund. Millyard Viper V10, podobnie jak inne konstrukcje Allena, jest od lat ozdobą zlotów i pokazów motocykli customowych na całym świecie. Warto dodać, że nie jest jedynym motocyklem z tym silnikiem. Amerykanie stworzyli równie imponującego Dodge’a Tomahawk, z podwójnym zestawem kół z przodu i z tyłu.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr