tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 CX 500 Zero-Sen. Duch myliwca, technika z samochodu [CUSTOM]
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

CX 500 Zero-Sen. Duch myliwca, technika z samochodu [CUSTOM]

Autor: Bartek Zaranek 2020.02.14, 13:26 2 Drukuj

Malowanie baku i japońskie znaki to nie przypadek. Właściciel motocykla jest pasjonatem historii drugiej wojny światowej, a szczególnie japońskiej myśli technicznej z tamtych czasów. 

CX 500 Zero Sen custom 07

NAS Analytics TAG

Stylistyka motocykla to ukłon w stronę inżyniera Jiro Horikoshi, Który był twórcą myśliwca AM6, popularnie zwanego Zero (przez Amerykanów - Zeke).

Serce hondy to jednostka V2 o pojemności 493 cm3 dająca 50KM. Pewnie nie wszyscy wiedzą, że ten silnik został opracowany do sportowego samochodu (S800), który jednak nigdy nie zjechał z taśmy produkcyjnej.

CX 500 Zero Sen custom 14

Mamy więc w motocyklu trochę japońskiego myśliwca i trochę sportowego samochodu.

Realizacji przebudowy podjął się Christian Boosen z 86Gear Motorcycles, prywatnie kolega właściciela naszego customa. Efektem miał być motocykl z charakterem - o klasycznym wyglądzie, ale korzystający z nowoczesnej technologii. Prace nad motocyklem trwały 12 miesięcy.

CX 500 Zero Sen custom 18

Skrócona została rama i w miejsce dwuosobowej szerokiej kanapy trafiła również komfortowa, ale jednoosobowa. Zamontowano wykonane specjalnie do tego motocykla stelaże pod sakwy, skrócony został tylny błotnik. Airbox został usunięty i pojawiły się stożkowe filtry powietrza oraz zamontowano specjalnie wykonany nowy koszyk, pozwalający używać mniejszych - nowoczesnych akumulatorów. 

CX 500 Zero Sen custom 23

Z tyłu zamontowano nowe amortyzatory - przednie zawieszenie przeszło renowację, natomiast na przednim błotniku zamontowano vintage'ową tablicę rejestracyjną. Klasycznego wyglądu dodały również nowe tłumiki - wyglądające tak, jak w starych motocyklach brytyjskich. Opony zostały wymienione na grubsze niż seryjne.

Bak został pomalowany i ozdobiony symbolami Zero-Sen i motywem wschodzącego słońca. Ten sam motyw, z logo 86Gear Motorcycles pojawił się na zamontowanej owiewce przedniej lampy. Motocykl dostał nowe oświetlenie  - z przodu angel eyes ledowe, z tyłu również led. Dodatkowo pojawiło się gniazdo zasilania 12v do GPS, a stacyjka została przeniesiona znad kierownicy na prawą stronę motocykla, pod bak. Oryginalne liczniki zostały zamienione na jeden nowoczesny, ale o klasycznym wyglądzie.

CX 500 Zero Sen custom 22

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie
Komentarze 2
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr