tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Jessi Combs pośmiertnie uznana za najszybszą kobietę na świecie
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Jessi Combs pośmiertnie uznana za najszybszą kobietę na świecie

Autor: Janusz Bębenek 2020.07.02, 18:08 Drukuj

Jessi Combs, amerykańska ekstremalna zawodniczka, która również kochała i budowała własne motocykle, zginęła w sierpniu zeszłego roku w trakcie próby bicia lądowego rekordu prędkości. Kilka dni temu znalazła się w Księdze Rekordów Guinessa z oficjalnym tytułem najszybszej kobiety na świecie. 

Jessi była kobietą, której talentów i umiejętności nie dało się zliczyć. Własnoręcznie budowała customowe motocykle i była obecna wszędzie tam, gdzie działo się coś ekstremalnego. Występowała również w programach telewizyjnych, min. w "Pogromcach mitów". Jej miłością i fatalnym przeznaczeniem okazał się czterokołowy pojazd North American Eagle Supersonic Speed Challenger, napędzany silnikiem odrzutowym o mocy 52 tysięcy KM. 

NAS Analytics TAG

W 2013 roku Jessi Combs rozpędziła się nim do ponad 640 km/h, czym pobiła kobiecy rekord prędkości na 4 kołach. Światowy rekord wciąż należał jednak do Kitty O’Neil, która w 1976 roku na trójkołowym pojeździe osiągnęła obłędną średnią prędkość 825,13 km/h.

27 sierpnia 2019 roku na pustyni Alvord w Oregonie Jessi ponownie zasiadła za sterami Speed Challengera. Zaliczyła dwa udane przejazdy, jeden z prędkością 829,34 km/h, drugi 882,62 km/h. Trzeci okazał się niestety fatalny w skutkach. W czasie hamowania zawiodło mocowanie jednego z przednich kół, Jessi Combs rozbiła się i zginęła. Miała 39 lat. 

Kilka dni temu Księga Rekordów Guinnessa oficjalnie uznała jej osiągnięcie i przyznała wpis w kategorii lądowego rekordu prędkości kobiet, ze średnią prędkością 841,34 km/h. Tytuł ten niestety jest pośmiertny, ale według rodziny Jessi, był on jej marzeniem i ukoronowaniem całej kariery. 

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę