tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 MotoGP: Romano Fenati przechodzi pod skrzyda Maxa Biaggiego
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

MotoGP: Romano Fenati przechodzi pod skrzyda Maxa Biaggiego

Autor: Janusz Bbenek 2019.10.02, 15:19 Drukuj

Wyścigowe i życiowe losy Romano Fenatiego to gotowy materiał na dobry film biograficzny. Wychowanek Valentino Rossiego, z wiecznymi przebojami i problemami osobistymi, przechodzi właśnie do ekipy największego rywala Valentino - Maxa Biaggiego.

Klasa Moto3 to z założenia trampolina dla najzdolniejszych zawodników do wyższych kategorii, docelowo oczywiście MotoGP. Niektórzy jednak zasiedzieli się w niej na dobre, choć absolutnie nie można odmówić im talentu. Sztandarowym przykładem jest Romano Fenati, który kończy właśnie ósmy sezon w Moto3 i pozostanie tu jeszcze co najmniej rok, choć był już jedną nogą w Moto2. O ostatecznym braku awansu zdecydowały, delikatnie mówiąc, kwestie pozasportowe.

NAS Analytics TAG

Chodzi oczywiście o ubiegłoroczną akcję na torze Misano, w której Fenati nacisnął klamkę hamulca w motocyklu Stefano Manziego, czym niemal wysadził rywala z siodła. Nie po raz pierwszy zresztą Włoch pokazał ciemne strony swojego charakteru. Przez ciągłe tarcia zakończone bójką z mechanikami wyleciał z zespołu Sky Racing Valentino Rossiego. Przed "zamachem" na Manziego miał już miejsce w klasie Moto2, w zespole powracającej do wielkiego ścigania MV Agusty. Włoska marka nie mogła sobie jednak pozwolić na wizerunkową wpadkę i rozwiązała kontrakt.

Choć wydawało się, że kariera Fenatiego jest skończona, czołowe ekipy Moto3 upomniały się jednak o jego talent. Najpierw umożliwiono mu powrót do zespołu VNE Snipers, z którym zajmuje obecnie 13 miejsce w tabeli, choć w wyścigach często widać go walczącego w ścisłej czołówce. Teraz ogłoszono przejście Romano w sezonie 2020 do ekipy Sterilgarda Max Racing, prowadzonego przez samego Maxa Biaggiego.

Max, sześciokrotny mistrz świata, w swoim debiutanckim sezonie w Moto3 w roli szefa zespołu odniósł ogromny sukces. Jego jedyny zawodnik, Aron Canet, jest obecnie drugi w klasyfikacji generalnej i ma tylko 2 punkty straty do prowadzącego Lorenzo Dalla Porty - wciąż walczy więc o tytuł. Wyniki Caneta pozwoliły mu na podpisanie kontraktu na sezon 2020 w klasie Moto2 z ekipą Angel Nieto.

Biaggi przy okazji całkowitej wymiany obsady postanowił wystawić tym razem dwa motocykle. Pierwszym w przyszłym sezonie pojedzie młody Hiszpan Alonso Lopez. Widać go regularnie w pobliżu czołówki, ale pierwsze podium wciąż przed nim - w tym roku dwukrotnie był czwarty. Brakowało doświadczonego zawodnika, który może powalczyć o tytuł mistrzowski. Los znów okazał się łaskawy dla Romano Fenatiego - Max Biaggi postawił właśnie na niego.

Menedżerem Romano jest Angelo Iannone, brat słynnego Andrei. Choć podobno znów pojawiły się propozycje z Moto2, obaj panowie uznali, że dziewiąty sezon w Moto3 w barwach znakomitej ekipy i realnymi szansami na mistrzostwo będzie dla Fenatiego lepszą opcją. Jeśli utrzyma na wodzy swój temperament i osiągnie dobre wyniki, będzie miał dużo lepszą pozycję startową do negocjacji na sezon 2021.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na gr