tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Śmieszna kara dla Romano Fenatiego za zamach na życie rywala NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Śmieszna kara dla Romano Fenatiego za zamach na życie rywala

Autor: Konrad Bartnik 2018.09.10, 08:42 4 Drukuj

Zakończona wczoraj rywalizacja na torze Misano zostanie zapamiętana nie tylko z powodu gleby Jorge Lorenzo tuż przed metą. W wyścigu klasy Moto2 miało miejsce wydarzenie, które wzburzyło wszystkich - Romano Fenati złapał za klamkę hamulca w motocyklu Stefano Manziego, czym spowodował realne zagrożenie jego życia.

Niedawno pisaliśmy o Romano Fenatim w kontekście jego przejścia do powracającej do MotoGP MV Agusty. Po tym, co wydarzyło się wczoraj w czasie wyścigu klasy Moto2 w Misano, temat może być nieaktualny - Fenati został w środowisku wrogiem publicznym nr 1.

NAS Analytics TAG

Znany z porywczego charakteru i nieprzemyślanych zachowań 22-letni Włoch przez cały weekend miał na pieńku z jednym z rywali - Stefano Manzim. Obaj zawodnicy nie szczędzili sobie wyzwisk i gestów powszechnie uchodzących za obraźliwe. Jednak to, co zrobił Fenati w samym wyścigu, przekroczyło wszelkie granice. Na szybkiej prostej zbliżył się do motocykla Manziego i w czasie, gdy obie maszyny mknęły z prędkością ponad 200 km/h, złapał za jego klamkę hamulca.

Kompletnie zaskoczony Manzi cudem opanował motocykl, a skutki tego bandyckiego zachowania mogły być opłakane. Tym bardziej dziwi wyjątkowo łagodna kara, jaka została nałożona na Fenatiego - przed nim tylko dwa wyścigi przerwy. Romano Fenati ewidentnie ma problem ze sobą - dwa lata temu wyleciał z hukiem z teamu Sky VR46 za niedopuszczalne zachowania wobec członków ekipy.

Wydaje się, że wczorajsza sytuacja jest gwoździem do trumny kariery Romano Fenatiego. Czegoś takiego środowisko MotoGP mu nie odpuści. Jasno wyartykułował to Cal Crutchlow, który na konferencji prasowej powiedział krótko: On już nigdy nie powinien wziąć udziału w wyścigach motocyklowych.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 4
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę