tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Romano Fenati został kierowcą MV Agusty w Moto2 NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Romano Fenati został kierowcą MV Agusty w Moto2

Autor: Konrad Bartnik 2018.08.28, 11:38 Drukuj

Legendarna marka MV Agusta wraca do najbardziej prestiżowych wyścigów świata, choć na razie do klasy Moto2. Właśnie poznaliśmy nazwisko jej pierwszego kierowcy na sezon 2019 - będzie nim kontrowersyjny Włoch, Romano Fenati.

Sezon 2019 będzie małym wstrząsem dla klasy Moto2. Zamiast dotychczasowych silników Hondy CBR600RR zobaczymy tam motocykle napędzane 3-cylindrowymi jednostkami Triumpha. Dla wszystkich zespołów będzie to twardy reset i konieczność poznawania maszyny od podstaw. Z drugiej strony, są to znakomite okoliczności dla debiutujących ekip, takich jak powracająca do świata wielkich wyścigów MV Agusta.

Przepiękny, czarno-czerwony motocykl teamu MV Agusta Reparto Corse został zaprezentowany już wcześniej, a teraz poznaliśmy nazwisko pierwszego kierowcy. Dla wielu będzie ono zaskoczeniem, ponieważ zawodnik ten nie ma ostatnim czasie najlepszej opinii. Mowa o Romano Fenatim, który w sezonie 2016, kiedy startował w Moto3, z hukiem wyleciał z zespołu Sky VR46. Przyczyną ostrego konfliktu z Valentino Rossim i resztą teamu był niewyparzony język i trudny charakter 22-letniego Włocha.

Fenati poza ciężką osobowością posiada jednak ewidentny talent wyścigowy, który potwierdził w sezonie 2017. Z teamem Marinelli Honda wywalczył wtedy wicemistrzostwo w klasie Moto3. W tym roku cała ekipa przeniosła się do klasy Moto2, gdzie nie jest już tak różowo. W tym momencie Fenati zajmuje 19 pozycję w generalce, z dorobkiem zaledwie 14 punktów.

Opinia o dużym potencjale Włocha jednak przeważyła i MV Agusta ogłosiła go pierwszym oficjalnym kierowcą teamu na sezon 2019. Jest to dosyć hazardowe posunięcie, ale może ono przynieść bardzo dobre rezultaty. MV Agusta planuje zakotwiczyć w świecie MotoGP na dłużej, oczywiście z wizją awansu do klasy królewskiej. Z kolei Fenati na pewno ma świadomość, że to może być jego ostatnia życiowa szansa i da z siebie wszystko.

Nazwisko drugiego kierowcy teamu MV Agusta Reparto Corse nie jest jeszcze znane.

  NAS Analytics TAG

Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę