tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Superbike pod prdem. Max Biaggi testuje motocykl klasy MotoE na torze Mugello
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Superbike pod prdem. Max Biaggi testuje motocykl klasy MotoE na torze Mugello

Autor: Konrad Bartnik 2018.06.06, 12:25 Drukuj

Największą nowością sezonu 2019 w MotoGP będzie debiut klasy MotoE, czyli motocykli z napędem elektrycznym. Przygotowania idą pełną parą, a produkująca te maszyny firma Energica Motor Company testuje je w tym roku przy okazji kolejnych GP na torach całego świata. We włoskim Mugello kontrolne okrążenie wykonał legendarny Max Biaggi.

Trudno było o lepszy wybór ambasadora nowej klasy wyścigów przed włoską publicznością. Max Biaggi - czterokrotny mistrz świata w klasie 250, przez kolejne 8 lat w ścisłej czołówce w klasach 500 i MotoGP, a na koniec dwukrotny mistrz świata WSBK. Wśród włoskich legend wymieniany na jednym oddechu z Valentino Rossim. Zobaczcie, jak radził sobie na dyskretnie pogwizdującym elektrycznym superbike’u Energica:

NAS Analytics TAG

Namówienie Maxa na taki przejazd nie było łatwą sprawą - niemal dokładnie rok temu uległ ciężkiemu wypadkowi i zapowiedział wtedy całkowitą rezygnację z jazdy na motocyklach, także rekreacyjnie. Na szczęście ewidentnie ciągnie wilka do lasu, a słowa Biaggiego po zakończeniu rundy były bardzo entuzjastyczne:

To było fantastyczne okrążenie, jak podróż w czasie! Demonstracyjny przejazd przed setkami tysięcy fanów zgromadzonych na kolorowych trybunach zabrał mnie do czasów, kiedy walczyłem o zwycięstwa w MotoGP. Pamiętam, że fankluby poszczególnych zawodników gromadziły się na konkretnych zakrętach, mój zawsze zajmował zakręt Casanova-Savelli. Przejazd motocyklem Energica był świetny i sprawił mi wiele radości. Kiedy opuściłem pit lane i zbliżałem się do pierwszego zakrętu, poczułem ulgę. Wróciłem po całym roku całkowitej przerwy od motocykli, która spowodowana była moim wypadkiem w lipcu zeszłego roku. Ogólnie mówiąc, runda w Mugello była znakomitym doświadczeniem i czymś, co chętnie kiedyś powtórzę.

Następny przystanek testowy elektrycznego superbike’a to kataloński tor Circuit de Montmelo, na którym weryfikowane będą kolejne poprawki. O tym, czy wyścigi maszyn z takim napędem dostarczają podobnych emocji, co spalinowych, przekonamy się już na początku przyszłego sezonu.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr