tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Valentino Rossi nie lubi elektrycznych motocykli
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

Valentino Rossi nie lubi elektrycznych motocykli

Autor: Konrad Bartnik 2018.10.17, 15:00 3 Drukuj

W jednym z wywiadów, których udzielił przed nadchodzącym GP Japonii, "Doktor" wyraźnie odciął się od pojazdów elektrycznych. Jak sam powiedział, nie ma dla niego nic lepszego, niż dźwięk silnika dwusuwowego.

Już w najbliższym sezonie startuje nowa, elektryczna klasa MotoE, której wyścigi zobaczymy w czasie pięciu europejskich rund MotoGP: Jerez - 5 maja, Le Mans - 19 maja, Sachsenring - 7 lipca, Red Bull Ring - 11 sierpnia i Misano 15 września. Zawodnicy pojadą na bezgłośnych motocyklach Energica, których osiągi zbliżone są do maszyn klasy Moto2.

NAS Analytics TAG

Jednym z ambasadorów nowej klasy został Max Biaggi, pojawiły się również pogłoski o starcie w niej innego zasłużonego weterana - Troya Corsera. MotoE nie zyskała jednak sympatii Valentino Rossiego, który w wywiadzie dla motorsport-total.com powiedział:

Mogę powiedzieć, że nie lubię elektrycznych motocykli, tak jak elektrycznych samochodów. Nie sądzę, żeby sporty motorowe miały coś wspólnego z tego typu pojazdami. Jeśli pytasz mnie, jaki dźwięk preferuję, to na pewno jest to silnik dwusuwowy - jest on czymś wyjątkowym, jeśli nie najlepszym. Lubię również motocykle z silnikiem czterosuwowym.

Gdybym miał maszynę czasu, wróciłbym do lat 70, był to bardzo piękny czas, kiedy nastąpił ekstremalny rozwój motocykli. Wszystko było łatwiejsze i szybsze, było też wtedy wielu świetnych kierowców.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 3
Poka wszystkie komentarze
Autor:Husk 17/10/2018 20:41

Amen!

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

motul belka 420
NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na gr