tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Valentino Rossi nie lubi elektrycznych motocykli

Valentino Rossi nie lubi elektrycznych motocykli

Autor: Konrad Bartnik 2018.10.17, 15:00 3 Drukuj

W jednym z wywiadów, których udzielił przed nadchodzącym GP Japonii, "Doktor" wyraźnie odciął się od pojazdów elektrycznych. Jak sam powiedział, nie ma dla niego nic lepszego, niż dźwięk silnika dwusuwowego.

Już w najbliższym sezonie startuje nowa, elektryczna klasa MotoE, której wyścigi zobaczymy w czasie pięciu europejskich rund MotoGP: Jerez - 5 maja, Le Mans - 19 maja, Sachsenring - 7 lipca, Red Bull Ring - 11 sierpnia i Misano 15 września. Zawodnicy pojadą na bezgłośnych motocyklach Energica, których osiągi zbliżone są do maszyn klasy Moto2.

Jednym z ambasadorów nowej klasy został Max Biaggi, pojawiły się również pogłoski o starcie w niej innego zasłużonego weterana - Troya Corsera. MotoE nie zyskała jednak sympatii Valentino Rossiego, który w wywiadzie dla motorsport-total.com powiedział:

Mogę powiedzieć, że nie lubię elektrycznych motocykli, tak jak elektrycznych samochodów. Nie sądzę, żeby sporty motorowe miały coś wspólnego z tego typu pojazdami. Jeśli pytasz mnie, jaki dźwięk preferuję, to na pewno jest to silnik dwusuwowy - jest on czymś wyjątkowym, jeśli nie najlepszym. Lubię również motocykle z silnikiem czterosuwowym.

Gdybym miał maszynę czasu, wróciłbym do lat 70, był to bardzo piękny czas, kiedy nastąpił ekstremalny rozwój motocykli. Wszystko było łatwiejsze i szybsze, było też wtedy wielu świetnych kierowców.

Zdjęcia
Komentarze 3
Pokaż wszystkie komentarze
Autor:Husk 17/10/2018 20:41

Amen!

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

reklama

sklep Ścigacz

    na górę