tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Łokieć w łokieć, bark w bark - coroczny wyścig na ranczu Rossiego NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Łokieć w łokieć, bark w bark - coroczny wyścig na ranczu Rossiego

Autor: Janusz Bębenek 2018.12.06, 14:21 Drukuj

Od kilku lat, po zakończeniu sezonu MotoGP, Valentino Rossi organizuje w swojej posiadłości imprezę dla przyjaciół i uczniów jego akademii, której kulminacyjnym punktem są wyścigi na piaszczystym torze.

Posiadłość, znana jako VR46 Motor Ranch, położona jest na wzgórzach w okolicy Tavullii, rodzinnego miasta Valentino. Oprócz budynków mieszkalnych znajduje się w niej także 2,5 kilometrowy piaszczysty tor, składający się z 13 zakrętów i kilku zjazdów oraz podjazdów. Trenuje na nim nie tylko sam Rossi, ale też uczniowie jego VR46 Riders Academy, z których kilku robi już karierę w różnych klasach MotoGP.

__________________________________________

Od 2014 roku gospodarz organizuje tu imprezę na zakończenie sezonu, w czasie której ściga się ze swoimi uczniami i przyjaciółmi. Dwudniowe zmagania na łącznym dystansie 100 km to teoretycznie zabawa i relaks, ale na torze nie ma przebacz - zacięta walka trwa do ostatniego zakrętu. W tym roku Valentino podzielił się najwyższym stopniem podium z jednym ze swoich najzdolniejszych uczniów - Franco Morbidellim, który właśnie zakończył pierwszy sezon w klasie królewskiej MotoGP, a w kolejnym będzie zawodnikiem satelickiej ekipy Petronas Yamaha SRT.

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę