tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Znamy kalendarz wyścigów nowej klasy MotoE NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Znamy kalendarz wyścigów nowej klasy MotoE

Autor: Konrad Bartnik 2018.09.15, 14:41 Drukuj

FIM przekazała prawo do organizacji wyścigów elektrycznej klasy MotoE firmie Dorna, odpowiedzialnej także za serie MotoGP i WSBK. Zawodnicy na bezgłośnych maszynach o mocy 160 KM będą się w przyszłym sezonie ścigać w czasie pięciu europejskich rund MotoGP.

Klasa MotoE oparta będzie na zespołach startujących również w MotoGP. Choć nie znamy jeszcze nazwisk zawodników, to seria zapowiada się emocjonująco. Nie usłyszymy co prawda ryku silników, ale pojawią się nieznane wcześniej efekty dźwiękowe, takie jak odgłos zderzających się końcówek kierownic.

Zawodnicy pojadą na włoskich maszynach Energica Evo Corse, bardzo zbliżonych do wersji szosowej. Podobnie jak motocykle z homologacją drogową, będą one dysponowały mocą ok. 160 KM, będą przy tym o ok. 20 kg lżejsze. Według zapowiedzi organizatorów, ich osiągi mają być bardzo zbliżone do maszyn klasy Moto2.

Na początek "ciche" wyścigi zobaczymy jako dodatkową atrakcję w czasie pięciu europejskich rund MotoGP: 5 maja w Jerez, 19 maja w Le Mans, 7 lipca na Sachsenring, 11 sierpnia w Spielbergu i 15 września w Misano. Nazwiska zawodników, którzy wezmą w nich udział, poznamy w ciągu najbliższych dni.

NAS Analytics TAG

Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę