tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Dorna podała wstępną przyczynę pożaru boksów MotoE w Jerez NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Dorna podała wstępną przyczynę pożaru boksów MotoE w Jerez

Autor: Redakcja 2019.03.18, 14:32 Drukuj

Czwartkowy pożar całego padoku testowanej na torze Jerez klasy MotoE pogrzebał szanse na terminowe rozpoczęcie mistrzostw świata motocykli elektrycznych. Organizator całego cyklu, firma Dorna, czeka jeszcze na oficjalny raport policji, ale prawdopodobna przyczyna zdarzenia została już odkryta.

Według przedstawicieli Dorny, pierwotnym czynnikiem było zwarcie w instalacji elektrycznej tymczasowego obiektu na torze Jerez, w którym składowane były motocykle i większośc wyposażenia wszystkich ekip, startujących w klasie MotoE. O ogromnej skali pożaru zdecydowało jednak dopiero zapalenie się baterii o dużej gęstości, będącej jednym z elementów wysokowydajnej ładowarki. W czasie zdarzenia nie był do niej podłączony ani jeden motocykl.

~~~~~------~~~~~

Utracono wszystkie 18 motocykli oraz narzędzia, części i komputery. Zaplanowany na 5 maja w Jerez pierwszy wyścig klasy MotoE nie odbędzie się. Dorna zapewnia jednak, że chociaż z opóźnieniem, wyścigi motocykli elektrycznych na pewno wystartują jeszcze w sezonie 2019.

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę