tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Motocykle elektryczne Ducati stan sifaktem - producent zacznie od stworzenia maszyn dla serii MotoE
NAS Analytics TAG

Reklama

NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

Motocykle elektryczne Ducati stan sifaktem - producent zacznie od stworzenia maszyn dla serii MotoE

Autor: Wojciech Grzesiak 2021.10.21, 19:11 Drukuj

Ducati oraz Dorna poinformowały o podpisaniu umowy na dostawy motocykli dla serii wyścigów MotoE. Tym samym można przyjąć, że to pierwszy krok włoskiej marki do wprowadzenia maszyn elektrycznych do ogólnej oferty by załapać się na pociąg zwany elektromobilnością.

Dopiero pojawiła się informacja o tym, że sezon 2022 będzie ostatnim, w którym Energica dostarczy motocykle dla klasy MotoE, a już wiadomo, kto zastąpi włoskiego producenta. Od 2023 roku zawodnicy będą startować na motocyklach opracowanych przez Ducati. O tym, że producent chce później wykorzystać opracowane rozwiązania w motocyklach drogowych świadczy sposób, w jaki napisano informację prasową. Znajdziemy w niej wiele odniesień do tego, że sportowe motocykle oferowane w salonach często wywodziły się właśnie z wyścigów, co oczywiście nie jest odkryciem Ameryki.

NAS Analytics TAG

Jednocześnie Ducati podkreśla, że jest częścią Volkswagen Group. Jest to oczywiście o tyle istotne, że producent realizuje strategię "New Auto", która ma sprawić, że w 2030 roku z oferty znikną silniki spalinowe. Ducati będzie jednak jednym z tych graczy, którzy nie chcą działać pochopnie i czekają na rozwój przełomowych technologii, które pozwolą w przystępny sposób korzystać z motocykli elektrycznych. Producent zapowiedział, że więcej informacji na temat elektrycznej przyszłości Ducati poznamy w przyszłym roku. Nie da się jednak ukryć, że ciężko będzie się rozstać z silnikami V2 i V4 z Bolonii.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na gr