tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Zmiany w kalendarzu wyścigów MotoE po pożarze w Jerez NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Zmiany w kalendarzu wyścigów MotoE po pożarze w Jerez

Autor: Konrad Bartnik 2019.03.27, 11:52 Drukuj

Władze MotoGP opublikowały zaktualizowany kalendarz wyścigów elektrycznej klasy MotoE. Producent motocykli nie zdąży dostarczyć nowych sztuk na planowane pierwsze dwie rundy - zostaną one zastąpione dodatkową podwójną, pod koniec sezonu.

Klasa MotoE to pierwsze w historii mistrzostwa świata motocykli elektrycznych, organizowane na tak wysokim szczeblu - równolegle i w strukturach MotoGP. Debiutancki sezon 2019 zapisze się jednak jako wyjątkowo pechowy. W pożarze padoku na torze Jerez, który wydarzył się w nocy 14 marca, spłonęły wszystkie motocykle i duża część wyposażenia. Organizacja pierwszego wyścigu w zaplanowanym terminie, 5 maja, okazała się niemożliwa.

NAS Analytics TAG

Producent motocykli, włoska firma Energica, zgodnie ze swoją nazwą bardzo energicznie wzięła się za odbudowę floty 18 maszyn Ego Corsa, a organizatorzy przedstawili nowy terminarz wyścigów klasy MotoE. Zniknęły z niego dwie pierwsze rundy, które miały odbyć się 5 maja w Jerez i 19 maja w Le Mans. Pierwszy wyścig odbędzie się 7 lipca w Niemczech, na torze Sachsenring. Dwie stracone rundy zastąpiono podwójnym starciem w Walencji w dniach 16-17 listopada, razem z wyścigiem kończącym sezon MotoGP.

Pełny kalendarz wyścigów klasy MotoE w sezonie 2019:

  • Sachsenring, Niemcy - 7 lipca
  • Red Bull Ring, Austria - 11 sierpnia
  • Misano, Włochy - 14-15 września (dwa wyścigi)
  • Walencja, Hiszpania - 16-17 listopada (dwa wyścigi)
  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę