tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Spalony start - pierwszy wyścig klasy MotoE w czasie GP Hiszpanii odwołany

Spalony start - pierwszy wyścig klasy MotoE w czasie GP Hiszpanii odwołany

Autor: Konrad Bartnik 2019.03.14, 16:16 Drukuj

Organizatorzy wyścigów MotoGP, w ramach których rusza w tym roku elektryczna klasa MotoE, wydali oficjalne oświadczenie w związku z nocnym pożarem boksów i utratą wszystkich motocykli oraz sprzętu.

O katastrofie w Hiszpanii pisaliśmy dziś rano. W skrócie - chwilę po północy spłonął prowizoryczny garaż na torze Jerez, na którym trwały testy elektrycznych motocykli klasy MotoE. Utracono wszystkie 18 maszyn, komputery, narzędzia i sprzęt zawodników. Nikt nie ucierpiał, straty mają wyłącznie wymiar materialny.

W oficjalnym oświadczeniu Dorny napisano, że udało się do tej pory ustalić, że w momencie powstania pożaru żaden z motocykli nie był podłączony do ładowania. Tym samym ucina się krążące plotki, że przyczyną zdarzenia mógł być niesprawny generator. Jednocześnie organizatorzy podkreślają, że tak innowacyjna i związana z nowymi technologiami seria, jak MotoE, obarczona jest sporym ryzykiem nieprzewidzianych zdarzeń.

Dorna Sports i jej partnerzy dołożą wszelkich starań, by jak najszybciej odbudować zniszczone maszyny i rozpocząć rywalizację w pierwszym możliwym terminie. Potwierdzono, że zaplanowany na pierwszy weekend maja wyścig w Jerez nie odbędzie się. Nowy kalendarz rywalizacji w klasie MotoE ma być ogłoszony już wkrótce.

Zdjęcia
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

reklama

sklep Ścigacz

    na górę