tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Mankame EP-1. Elektryczny motocykl z rekordowym zasięgiem
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Mankame EP-1. Elektryczny motocykl z rekordowym zasięgiem

Autor: Raff 2018.06.03, 13:52 5 Drukuj

Mankame EP-1 to koncept elektrycznego motocykla, który, jak twierdzą jego konstruktorzy, jest w stanie na jednym ładowaniu pokonać dystans nawet 500 km.

Pomysł na koncept Mankame był prosty - konstruktorzy chcieli stworzyć motocykl, którego osiągi byłyby porównywalne z tradycyjnym, spalinowym Superbike o pojemności 600-650 cm3. Prędkość maksymalna Mankame EP-1 wynosi 250 km/h, a deklarowany przez twórców zasięg to około 500 km - 480 km przy stałej prędkości 70 km/h lub nawet 550 km w mieście dzięki systemowi odzysku energii.

NAS Analytics TAG

Motocykl zasilany ma być wysokiej gęstości akumulatorem Samsung o pojemności 18,4 kWh, który sterowany jest dedykowanym temu pojazdowi systemem Matrix BMS. Monitoruje on poszczególne ogniwa i steruje ich ładowaniem dla zapewnienia optymalnego wykorzystania energii. Akumulatory obliczone są na około 800 cykli ładowania.

Do napędu Mankame EP-1 służy elektryczny silnik o mocy 55 KM i maksymalnym momencie obrotowym wynoszącym 180 Nm. Moc przenoszona jest na tylne koło za pomocą pasa. Za zatrzymanie Mankame odpowiadają podwójne przednie i tylne hamulce tarczowe o średnicy 320 mm z zaciskami Brembo, wzmocnione dwukanałowym inteligentnym ABS i kontrolą trakcji.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 2
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę