tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Koncepcyjny model Hondy sam utrzymuje pion
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Koncepcyjny model Hondy sam utrzymuje pion

Autor: Konrad Bartnik 2017.10.03, 12:30 Drukuj

Na najbliższych targach Tokyo Motor Show Honda zaprezentuje swoje drugie podejście do tematu motocykla, który samodzielnie utrzymuje się w pionie. Tym razem firma poszła za przyszłościowymi trendami i będzie to pojazd elektryczny.

Na początku roku poznaliśmy koncept Hondy o nazwie Ride Assist, oparty na produkowanym seryjnie modelu NC700. System ten działał bez pomocy kłopotliwych żyroskopów, a motocykl utrzymywany był w pionie przez drobne ruchy siłowników kontrolujących przed widelec. Autobalans włączał się automatycznie po zwolnieniu do 5 km/h.

NAS Analytics TAG

Na nadchodzących targach w Tokio zobaczymy drugą generację tego pomysłu, o nazwie Riding Assist-E, tym razem zaprzęgniętą do motocykla elektrycznego. Bazą wciąż będzie rama NC700, a w miejscu dwóch cylindrów znajdą się pokaźne baterie, umieszczone najniżej jak to możliwe, w celu uzyskania optymalnego środka ciężkości. Silnik elektryczny umieszczono tuż pod siodłem, a tylne koło napędzane będzie wałem ukrytym w jednostronnym wahaczu.

Riding Assist-E nie jest raczej wstępem do produkcji seryjnej, tylko pokazem postępów Hondy w tej dziedzinie. Oba systemy - autobalans i napęd elektryczny są odseparowane i rozwijane jako oddzielne projekty. Możemy się spodziewać, że w niedalekiej przyszłości staną się standardowym elementem wyposażenia nowych motocykli.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr