tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 BMW klasy supersport - kuszca wizja francuskiego projektanta
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
 
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

BMW klasy supersport - kuszca wizja francuskiego projektanta

Autor: Konrad Bartnik 2018.02.25, 19:38 Drukuj

Uzdolniony francuski projektant Nicolas Petit zaprezentował swój pomysł na stylistykę hipotetycznego "młodszego brata" BMW S1000RR. Choć dziś klasa supersport jest w odwrocie, to pojawienie się dobrze zrobionego europejskiego modelu ze świetną stylistyką mogłoby podnieść ją z kolan.

W ostatnich latach motocykle sportowe klasy 600 cm3 nie mają łatwego życia. Supersporty niemal zawsze były domeną Japończyków, ale Wielka Czwórka praktycznie wycofała się z ich produkcji. Spadające zainteresowanie klientów oraz kolejne normy emisji spalin sprawiły, że na placu boju została już tylko Yamaha R6. Ta na pozór beznadziejna sytuacja ma też swoje plusy. Brak silnej konkurencji sprawia, że powstaje miejsce na solidnie wykonany europejski motocykl, który mógłby znaleźć swoje miejsce na rynku, przyciągając dawnych i nowych fanów sześćsetek.

NAS Analytics TAG

Z zadaniem stworzenia takiego motocykla na pewno poradziłoby sobie BMW Motorrad, które ma już w swojej ofercie sportowego S1000RR. Niemiecki superbike ma znakomitą opinię i jest jednym z najlepiej sprzedających się modeli BMW, który za oceanem wyprzedził nawet bestsellerowego R1200GS. I choć z centrali bawarskiego koncernu nie dochodzą na razie żadne sygnały o planach wejścia w segment małych sportów, francuski projektant Nicolas Petit postanowił chwilowo przywiązać się do tej wizji i zaproponował własne wizualizacje tego projektu.

Mniejsze BMW mogłoby się nazywać S675RR i być napędzane trzycylindrowym silnikiem, zbliżonym do jednostek napędowych Triumpha Daytony. W stylistyce widać mocne wpływy większego S1000RR, co może wyjść tylko na dobre. Nicolas Petit z rozpędu popełnił jeszcze trzy kolejne wersje tego projektu - wyścigową, roadster oraz turystyczną, w stylu S1000XR. Naszym zdaniem wyglądają świetnie i mogłyby być skutecznym sposobem na odrodzenie klasy supersport.

Zdjęcia: Nicolas Petit

ob c67fa8 s600rr-side-wunderlich-sport-race-2zoo

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr