tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Główny projektant BMW przechodzi do Indiana! NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Główny projektant BMW przechodzi do Indiana!

Autor: Konrad Bartnik 2018.03.10, 17:02 2 Drukuj

Ola Stenegard, który przez ostatnie kilkanaście lat grał główną rolę w kształtowaniu stylistyki motocykli BMW, został właśnie szefem designu w firmie Indian. Dla utalentowanego Szweda jest to powrót do świata ukochanych, amerykańskich V-Twinów.

Nazwisko Stenegarda przewija się w świecie motocyklowego designu od ponad 20 lat. Jako 15-latek przerobił swój motorower na efektownego choppera i wygrał nim swój pierwszy w życiu konkurs customizingu, który odbył się w Sztokholmie. Po studiach na kilku prestiżowych uczelniach artystycznych w Szwecji i USA podjął pracę dla kilku uznanych firm, m.in. SAAB-a, Ohlinsa i Indiana, jeszcze w okresie przed przejęciem marki przez koncern Polaris.

__________________________________________

Przez ostatnie kilkanaście lat Ola Stenegard grał główne skrzypce w dziale designu BMW Motorrad. Ma swój współudział w sukcesie wielu modeli marki, a jego głównym, osobistym osiągnięciem jest model R nineT. Szwed zaprojektował nie tylko kształt motocykla, ale też całą związaną z nim kampanię marketingową. Cały czas jego główną miłością pozostały amerykańskie V-Twiny, więc kiedy przyszła propozycja powrotu do Indiana, nie wahał się.

Stenegard będzie od tej pory odpowiedzialny za stylistykę kolejnych modeli amerykańskiej marki. Trafił do firmy w bardzo dobrym momencie, kiedy Indian odnotowuje regularne wzrosty sprzedaży. Jesteśmy bardzo ciekawi, jak będą wyglądać amerykańskie motocykle tworzone przez wiecznie uśmiechniętego, brodatego Szweda.

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Autor:KenLee 11/03/2018 12:37

Zezowate Indiany?...

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę