tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Główny projektant BMW przechodzi do Indiana!

Główny projektant BMW przechodzi do Indiana!

Autor: Konrad Bartnik 2018.03.10, 17:02 2 Drukuj

Ola Stenegard, który przez ostatnie kilkanaście lat grał główną rolę w kształtowaniu stylistyki motocykli BMW, został właśnie szefem designu w firmie Indian. Dla utalentowanego Szweda jest to powrót do świata ukochanych, amerykańskich V-Twinów.

Nazwisko Stenegarda przewija się w świecie motocyklowego designu od ponad 20 lat. Jako 15-latek przerobił swój motorower na efektownego choppera i wygrał nim swój pierwszy w życiu konkurs customizingu, który odbył się w Sztokholmie. Po studiach na kilku prestiżowych uczelniach artystycznych w Szwecji i USA podjął pracę dla kilku uznanych firm, m.in. SAAB-a, Ohlinsa i Indiana, jeszcze w okresie przed przejęciem marki przez koncern Polaris.

Przez ostatnie kilkanaście lat Ola Stenegard grał główne skrzypce w dziale designu BMW Motorrad. Ma swój współudział w sukcesie wielu modeli marki, a jego głównym, osobistym osiągnięciem jest model R nineT. Szwed zaprojektował nie tylko kształt motocykla, ale też całą związaną z nim kampanię marketingową. Cały czas jego główną miłością pozostały amerykańskie V-Twiny, więc kiedy przyszła propozycja powrotu do Indiana, nie wahał się.

Stenegard będzie od tej pory odpowiedzialny za stylistykę kolejnych modeli amerykańskiej marki. Trafił do firmy w bardzo dobrym momencie, kiedy Indian odnotowuje regularne wzrosty sprzedaży. Jesteśmy bardzo ciekawi, jak będą wyglądać amerykańskie motocykle tworzone przez wiecznie uśmiechniętego, brodatego Szweda.

Zdjęcia
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Autor:KenLee 11/03/2018 12:37

Zezowate Indiany?...

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

reklama

sklep Ścigacz

    na górę