tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 BMW Motorrad kończy z rozwojem linii retro. Zaskakująca decyzja niemieckiego koncernu

BMW Motorrad kończy z rozwojem linii retro. Zaskakująca decyzja niemieckiego koncernu

Autor: Raff 2018.04.20, 16:49 3 Drukuj

Rodzina RnineT jest kompletna - twierdzi BMW Motorrad, ucinając tym samym pogłoski o możliwych dodatkowych motocyklach opartych na pięknym modelu retro.

Krótki komunikat z rocznego raportu dał jasno do zrozumienia, że BMW Motorrad nie planuje dalszych prac nad modelami retro. Decyzja może wydawać się zaskakująca zważywszy, że R nineT okazał się ogromnym sukcesem wizerunkowym, a sam motocykl nie tylko pięknym gadżetem, ale również niezwykle udaną konstrukcją.

Wydawało się naturalne, że BMW Motorrad pójdzie za aktualnymi trendami stylistycznymi i, po znakomitym miejskim scramblerze Urban G/S, stworzy na bazie R nineT bobbera. Niestety, fanom stylu vintage z przeciwsobnymi cylindrami pozostaje aktualna oferta retro-beemek obejmująca R nineT, R nineT Scrambler, R nineT Racer, R nineT Pure i R nineT Urban G/S.

Powodów takiej decyzji Bawarczyków możemy się tylko domyślać. Nie jest nim na pewno prognozowany brak popytu, bo na ten BMW nigdy narzekać nie mogło. Chodzi raczej o fakt, że jeden z najważniejszych stylistów odpowiedzialnych za linię RnineT, Ola Stenegard, już dla Niemców nie pracuje. Wursta postanowił zamienić na burgera, dołączając do zespołu Indiana.

Zdjęcia
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

reklama

sklep Ścigacz

    na górę