tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Motocykl, który pomoże kierowcy. Honda zgłasza ciekawy patent NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Motocykl, który pomoże kierowcy. Honda zgłasza ciekawy patent

Autor: Raff 2019.01.15, 14:48 Drukuj

Honda złożyła dokumentację patentową dotyczącą elektrycznego wspomagania kierownicy. Wcześniej podobne rozwiązanie zgłoszono przy okazji patentu modelu Neowing, ale teraz to coś nowego.

Elektryczne wspomaganie kierownicy pojawiło się już przy okazji patentu na model Neo Wing. Tym razem jednak producent zgłosił do patentu całkiem inne rozwiązanie - urządzenie jest o wiele bardziej kompaktowe, co sugeruje, że jego wykorzystanie planowane jest w motocyklach o mniejszych gabarytach.

0-7

Po co jednak elektryczne wspomaganie w motocyklu? Nieco światła na tę sprawę rzuca pokazany na początku roku 2017 koncept Riding Assist, oparty na konstrukcji NC700. Dzięki zastosowaniu szeregu czujników i siłowników motocykl samodzielnie utrzymywał pion.

Rozwiązanie to mogłoby być zastosowane na szerszą skalę, co bardzo ułatwiłoby poruszanie się motocyklami początkującym użytkownikom. Do jego wdrożenia nie potrzeba przy tym bardzo skomplikowanych technologii. Być może opatentowany przez Hondę silnik elektryczny jest kolejnym krokiem w stronę zastosowania systemu Riding Assist w produkcji seryjnej.

NAS Analytics TAG

Zdjęcia
NAS Analytics TAG

0-4

0-3

Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę