tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Nadjeżdża Honda RVF 1000! Szkice patentowe zdradzają nowe fakty

Nadjeżdża Honda RVF 1000! Szkice patentowe zdradzają nowe fakty

Autor: Raff 2018.12.27, 14:53 Drukuj

Oczekiwana od lat Honda RVF 1000 może stać się faktem. Producent złożył w amerykańskim urzędzie patentowym szkice patentowe związane z elementem tego motocykla.

O Hondzie RVF 1000 nieoficjalnie mówi się od lat. W mediach motocyklowych co jakiś czas pojawiają się nowe informacje o możliwym następcy legendarnego RVF 750, który miałby mieć silnik V4 o pojemności 1000 cm3. Już ponad dwa lata temu japoński magazyn Young Machine opublikował przekonującą wizualizację nowego motocykla.

honda-aero-04

RVF 1000 mógłby wypełnić lukę między popularnym modelem CBR1000RR a ekskluzywnym, ale koszmarnie drogim RC213V-S. Stanowiłby coś w rodzaju luksusowego superbike'a i konkurowałby z Ducati Panigale V4 czy Aprilią RSV4.

Dokumenty złożone przez Hondę w amerykańskim urzędzie patentowym rzucają nowe światło na sprawę tego motocykla. Dotyczą one specjalnej osłony termicznej, stosowanej w motocyklach z silnikami widlastymi. Jej zadaniem jest ochrona kierowcy przed temperaturą generowaną przez tylny cylinder (lub rząd cylindrów). W dokumentacji znalazły się także inne rozwiązania - na przykład specjalne kanały dolotowe.

Hondę RVF zobaczymy najwcześniej w 2020 roku.

honda-aero-03

honda-aero-02

Zdjęcia
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

reklama

sklep Ścigacz

    na górę