tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Nowy dyrektor teamu Aprilia Gresini NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Nowy dyrektor teamu Aprilia Gresini

Autor: Janusz Bębenek 2018.12.30, 13:42 Drukuj

W startującej w MotoGP fabrycznej ekipie Aprilia Gresini nastąpiły poważne zmiany personalne. Dotychczasowy dyrektor zespołu, Romano Albesiano, chce skupić się wyłącznie na kwestiach technicznych. W ogólnym zarządzaniu ekipą zastąpi go doświadczony Massimo Rivola.

Miniony sezon był dla Aprilii bardzo ciężki. Ciągłe problemy techniczne sprawiły, że zawodnicy fabrycznej ekipy z Noale zajęli odległe miejsca w klasyfikacji generalnej. Aleix Espargaro zakończył tegoroczne zmagania na 17 miejscu, Scott Redding na 21. Aprilia zajęła również ostatnie, szóste miejsce w kategorii konstruktorów.

NAS Analytics TAG

Zarząd teamu uznał, że jedną z przyczyn porażki była łączona rola dyrektora generalnego i technicznego, jaką sprawował Romano Albesiano. Zakres obowiązków przekroczył możliwości jednej osoby, co spowodowało zaniedbania na obu polach. Zdecydowano więc, że w sezonie 2019 Albesiano będzie wyłącznie szefem pionu technicznego, odpowiedzialnym za rozwój maszyny RS-GP.

Na stanowisku dyrektora generalnego, odpowiedzialnego za całą administracyjno-marketingową stronę działania włoskiej ekipy, zasiądzie Massimo Rivola, który może poszczycić się imponującym dorobkiem w świecie motosportu. Wcześniej był on m.in. szefem teamu Formuły 1 w Ferrari oraz dyrektorem Akademii Kierowców Ferrari. Jak więc widać, ma odpowiednie przygotowanie, by postawić zespół z Noale na nogi. Kolejnym wzmocnieniem ekipy Aprilii będzie znakomity Andrea Iannone, który w przyszłym sezonie zastąpi Scotta Reddinga.

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę