tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Nowy dyrektor teamu Aprilia Gresini

Nowy dyrektor teamu Aprilia Gresini

Autor: Janusz Bębenek 2018.12.30, 13:42 Drukuj

W startującej w MotoGP fabrycznej ekipie Aprilia Gresini nastąpiły poważne zmiany personalne. Dotychczasowy dyrektor zespołu, Romano Albesiano, chce skupić się wyłącznie na kwestiach technicznych. W ogólnym zarządzaniu ekipą zastąpi go doświadczony Massimo Rivola.

Miniony sezon był dla Aprilii bardzo ciężki. Ciągłe problemy techniczne sprawiły, że zawodnicy fabrycznej ekipy z Noale zajęli odległe miejsca w klasyfikacji generalnej. Aleix Espargaro zakończył tegoroczne zmagania na 17 miejscu, Scott Redding na 21. Aprilia zajęła również ostatnie, szóste miejsce w kategorii konstruktorów.

Zarząd teamu uznał, że jedną z przyczyn porażki była łączona rola dyrektora generalnego i technicznego, jaką sprawował Romano Albesiano. Zakres obowiązków przekroczył możliwości jednej osoby, co spowodowało zaniedbania na obu polach. Zdecydowano więc, że w sezonie 2019 Albesiano będzie wyłącznie szefem pionu technicznego, odpowiedzialnym za rozwój maszyny RS-GP.

Na stanowisku dyrektora generalnego, odpowiedzialnego za całą administracyjno-marketingową stronę działania włoskiej ekipy, zasiądzie Massimo Rivola, który może poszczycić się imponującym dorobkiem w świecie motosportu. Wcześniej był on m.in. szefem teamu Formuły 1 w Ferrari oraz dyrektorem Akademii Kierowców Ferrari. Jak więc widać, ma odpowiednie przygotowanie, by postawić zespół z Noale na nogi. Kolejnym wzmocnieniem ekipy Aprilii będzie znakomity Andrea Iannone, który w przyszłym sezonie zastąpi Scotta Reddinga.

Zdjęcia
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

reklama

sklep Ścigacz

    na górę