tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 BMW Concept e - elektryczny maksi skuter we Frankfurcie
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

BMW Concept e - elektryczny maksi skuter we Frankfurcie

Autor: Piotr Jdrzejak 2011.09.13, 12:37 2 Drukuj

Dziś na targach samochodowych we Frankfurcie Husqvarna zaprezentowała E-go, a BMW swój elektryczny maksi skuter.

Jeszcze w tym roku BMW ma zamiar wprowadzić na rynek dwie wersje swojego maksi skutera napędzanego dwucylindrowym silnikiem spalinowym o pojemności 650 ccm. Dzięki nim Bawarczycy mają zamiar ustalić nowy standard w segmencie tych pojazdów, ale zanim to zrobią, pokazują, że podbicie rynku elektrycznych maksi skuterów też nie jest im dalekie.

NAS Analytics TAG

BMW Concept e, bo tak nazywa się koncepcyjny maksi skuter o napędzie elektrycznym, jest pokazem możliwości BMW i częścią planu łączącego w sobie przede wszystkim różne segmenty elektrycznych samochodów. Celem projektu Concept e jest prezentacja sposobu na miejskie korki połączonego z ekologią i emocjonującym stylem. Design skutera łączy w sobie charakterystyczne elementy BMW, jak chociażby kształt felg (nawiązujący do samochodów), czy podzielona owiewka (jak w K1600). Koncept ma też lusterka w formie kamer z tyłu i stylowych wyświetlaczy na kierownicy.

W wersji produkcyjnej elektryczny maksi skuter ma sprostać oczekiwaniom klientów poszukujących tego, co oferują spalinowe maksi skutery. Rozmieszczenie elementów, rozkład mas i geometria ma gwarantować wysoki poziom komfortu, funkcjonalności, zachowując cechy typowe dla skuterów, jak łatwość prowadzenia. Nie wiadomo jednak, kiedy BMW miałoby trafić do produkcji.

Concept e wykorzystuje technologię wysokiego napięcia „BMW i” (powyżej 60 volt), która pozwoli uzyskać osiągi porównywalne z maksi skuterami napędzanymi silnikami spalinowymi. Duża pojemność baterii, inteligentne zarządzanie energią i odzyskiwanie jej podczas hamowania ma zapewnić zasięg na poziomie 100 km w użytku codziennym. Inżynierowie mają też na celu osiągnięcie płynnego oddawania mocy oraz wysokiej prędkości maksymalnej, które mają przydać się przy wyprzedzaniu z pasażerem na obwodnicach miast.

System ładowania akumulatora nie wymaga specjalnych stacji, a jedynie dostępu do energii elektrycznej, jaką można znaleźć w każdym domu. Po zupełnym wykorzystaniu baterii, pełne ładowanie trwa mniej niż trzy godziny. Jak pokazuje jednak praktyka, rzadko kiedy energię wykorzystuje się do samego końca, w związku z czym czas ładowania zdecydowanie się skraca.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
styl bmw skuter elektrykskuter lotnisko
NAS Analytics TAG
concpt e skutere-skuter bmw
lewy bok BMW SKUTERelektryczny maksi skuter BMW
prawy profil Concept ebmw concept e
konsola bmw elektrykzegary ekrany i wskazniki
przednia owiewka BMW Concept etyl concept e
gniazdo ladowaniatyl bmw concept E
concept e obudowa silnikafelgi z samochodow BMW
NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie
Komentarze 1
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr