tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Motocykle elektryczne z wymiennymi bateriami nabior rozpdu. KTM, Honda, Piaggio i Yamaha z nowym partnerem
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
Advertisement
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Motocykle elektryczne z wymiennymi bateriami nabior rozpdu. KTM, Honda, Piaggio i Yamaha z nowym partnerem

Autor: Wojciech Grzesiak 2022.08.04, 08:48 Drukuj

Konsorcjum zajmujące się pracami nad stworzeniem standardu wymiennych baterii dla motocykli właśnie zyskało nowego partnera. Jest nim niemiecki startup Swobbee, który oferuje rozwiązanie w systemie traktowania dostępu do baterii jako usługi. To kolejny krok na drodze do sprawnej elektromobilności.

Świat z jednej strony pędzi do przodu w kwestii uraczenia nas elektryczną przyszłością, ale z drugiej - jest wiele pytań, na które brakuje odpowiedzi i wiele problemów, które nie mają rozwiązań. Jednym z nich jest możliwość sprawnego kontynuowania podróży po wyczerpaniu baterii. Honda, KTM, Piaggio i Yamaha pracują nad wspólnym standardem wymiennych baterii, co znacznie ułatwiłoby korzystanie z elektrycznych jednośladów. Teraz dołączyła do nich niemiecka firma Swobbee, która zajmuje się promowaniem rozwiązania polegającego na udostępnianiu baterii w ramach usługi. Dzięki temu użytkownicy płacą abonament i mogą w każdej chwili wymienić wyzerowany akumulator na taki, który jest pełny.

NAS Analytics TAG

Samo rozwiązanie oczywiście nie jest nowe, ponieważ dla swoich jednośladów oferują je Gogoro oraz Kymco. Swobbee ma swoje korzenie w firmie GreenPack, która ma na swoim koncie stworzenie uniwersalnych akumulatorów do użytku z pojazdami i innymi urządzeniami zasilanymi prądem. Teraz zadaniem firmy będzie zrobienie tego samego, ale w ramach konsorcjum stworzonego przez światowych gigantów produkujących motocykle. Współzałożyciel Swobbee w swojej wypowiedzi jest przekonany, że uda się to zrobić właśnie dzięki wieloletniej praktyce firmy w tym zakresie. Niemcy opracują zarówno baterie, jak i całą infrastrukturę potrzebną do prawidłowego działania, a więc także stacje wymiany będące jednocześnie stacjami ładowania.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr