tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Porażka programu "radarów antyhałasowych" w Kanadzie
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Porażka programu "radarów antyhałasowych" w Kanadzie

Autor: Konrad Bartnik 2018.09.19, 14:45 Drukuj

Na początku roku w kanadyjskim mieście Edmonton zaczęły działać automatyczne urządzenia, wykrywające pojazdy, które przekraczają normy hałasu. Bałagan administracyjny spowodował jednak, że skutek ich działania okazał się odwrotny od zamierzonego.

Zasada działania tych urządzeń jest podobna do fotoradaru, z tym, że tutaj mierzona jest nie prędkość a hałas. W założeniu "radar antyhałasowy" ma wykrywać pojazdy głośniejsze od przepisowych 85 dB i automatycznie wysyłać ich właścicielom mandat. Według twórców tego programu, urządzenia miały odciążyć miejscową policję, zajętą innymi sprawami i mało zainteresowaną ściganiem głośnych motocykli, bo to właśnie te pojazdy najczęściej przekraczają normy emisji hałasu.

NAS Analytics TAG

W krótkim czasie urządzenia wystawiły prawie 50 mandatów, które póki co nie mają jednak mocy prawnej. Do tego potrzebna jest oficjalna akceptacja ze strony władz prowincji, której jak na razie brak. "Antyhałasy" zostały przestawione w tryb pilotażowy, pokazując jedynie na wyświetlaczu zmierzony poziom hałasu.

Na efekty nie trzeba było długo czekać. Mieszkańcy stref, w których ustawiono te urządzenia, zaczęli narzekać na prawdziwe pielgrzymki właścicieli głośnych maszyn, którzy chcieli sobie po prostu sprawdzić, ile decybeli generują ich pojazdy. Po licznych skargach władze miasta wyłączyły więc wyświetlacze.

"Radary antyhałasowe" dalej dyskretnie zbierają dane, które póki co będą przydatne tylko do tworzenia statystyk. To jednak na pewno nie jest koniec wojny między administracją, a fanami głośnych wydechów.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

NAS Analytics TAG
Zobacz również

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę