tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Nie tylko motocykle - Ducati zaprezentuje elektryczny rower
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Nie tylko motocykle - Ducati zaprezentuje elektryczny rower

Autor: Konrad Bartnik 2018.10.31, 16:17 2 Drukuj

W czasie nadchodzących targów EICMA będziemy sycić oczy widokiem co najmniej kilku spektakularnych motocyklowych premier. Nieco w ich cieniu pojawią się również inne pojazdy, w tym rowery. Jednym z nich będzie wspomagane elektrycznie Ducati MIG-RR.

Jednoślady z napędem elektrycznym, w tym głównie rowery ze wspomaganiem, to jeden z głównych grabarzy segmentu spalinowych motorowerów. 50-tki tracą z roku na roku w Europie ponad 20%, a za jakiś czas prawdopodobnie znikną na dobre. Nic dziwnego - pojazdy elektryczne są bezgłośne, nie emitują spalin, mają szereg ułatwień prawnych i najczęściej nie wymagają ubezpieczenia.

NAS Analytics TAG

Na stoisku Ducati obok oczekiwanych premier motocyklowych, w tym nowych Hypermotarda, Panigale V4 R czy Scramblera 1100 Desert Sled zobaczymy również elektryczny rower MIG-RR. Został on zbudowany przy udziale włoskiego wytwórcy e-bike’ów Thok, firmy D-Perf Aldo Drudiego oraz Ducati Design Center.

Ducati nie jest nowicjuszem w tym segmencie pojazdów, ma już na swoim koncie udane konstrukcje z pedałami sygnowane własną marką. Rower MIG-RR ma bogatą specyfikację - zawieszenie FOX Factory Kashima, karbonową kierownicę Renthal, koła Mavic, czterotłoczkowe hamulce Shimano Saint i 11-biegową przekładnię Shimano XT.

Elektryczna strona roweru to napęd Shimano Steps E8000 o mocy 250 W. Bateria o pojemności 504 Wh zamontowana jest w dolnej części ramy,co pozwoliło na zachowanie nisko położonego środka ciężkości.

Nie znamy jeszcze ceny roweru MIG-RR, choć na pewno nie będzie niska. Model ten dostępny będzie od stycznia w całej europejskiej sieci dystrybucji marki Ducati.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę