tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Prawo jazdy to za mało - Policja chce surowszych kar finansowych
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Prawo jazdy to za mało - Policja chce surowszych kar finansowych

Autor: Wojtek Grzesiak 2019.10.08, 10:46 7 Drukuj

Wizja utraty prawa jazdy za przekroczenie  prędkości nie robi już na nikim wrażenia. Policja domaga się zaostrzenia przepisów i zwiększenia kar finansowych.

Jak podaje "Rzeczpospolita", do września Policja zatrzymała ponad 14 tysięcy praw jazdy, co daje wzrost o ponad 60% w stosunku do analogicznego okresu z ubiegłego roku. Najprostszy przepis na utratę uprawnień to oczywiście przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o 50 km/h i więcej. Osoby, które straciły prawo jazdy wydają się nie przejmować tym faktem, bo aż 1,5 tysiąca z zatrzymanych to recydywiści.

NAS Analytics TAG

Jaki jest policyjny przepis na poskromienie zapędów polskich kierowców? Funkcjonariusze mówią przede wszystkim o zwiększeniu kar finansowych. W grze jest również wprowadzenie przepisu pozwalającego na zabranie uprawnień w przypadku rażącego przekroczenia prędkości również poza terenem zabudowanym. Obecnie za jazdę na przykład 240 km/h po autostradzie, gdzie ograniczenie prędkości to 140 km/h, możemy dostać co najwyżej mandat.

Statystyki są nieubłagane, jak mówi "Rzeczpospolitej" Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji, w tym roku doszło do 4,6 tys. wypadków, które były spowodowane przez jazdę z nadmierną prędkością. Zginęło w nich 568 osób.

Pozostaje tylko pytanie, czy wyższe kary finansowe na pewno odstraszą kierowców.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 4
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę